Sizin için basit olabilir ama çok acil yardıma ihtiyacım var ...

poindexter

Üye
Arkadaşlar merhabalar... Önüme koyulmuş ve son derece kısa bir sürede tamamlamam gereken bir konu var. kısaca anlatayım.
Sistemin çalışma mantığı şu şekilde. elimde 4 adet valf var. bunları A, B, C, D olarak isimlendiriyorum.
bu valfler şu şekilde çalışmalı.

2 dakika süreyle A ve B açık C ve D kapalı
8 dakika süreyle A ve D açık B ve C kapalı
2 dakika süreyle A ve B açık C ve D kapalı
8 dakika süreyle B ve C açık A ve D kapalı

bu işlemin sürekli tekrarlaması gerekli.

bunlardan hariç 4 adet valf daha var.
bu 4 valfe de E, F, G, H isimlerini verdim.

Bu valflerin her biri 5 er dakika arayla 10 ar saniye açık kalacak ve bu işlem de sürekli tekrarlanacak.
Yardımlarınızı bekliyorum. son derece önemli. şimdiden teşekkür ederim.

bu senaryoya göre otomatik kumanda şeması gerekli bana. ben de bu kumanda devresini plc sistemine çevireceğim.
aranızda armut piş ağzıma düş olmaz diyenler çıkabilir belki ama zamanım çok kısıtlı. kumanda şemasını hazır alırsam ancak yetiştirebilirim geri kalanını.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
KARDEŞ Bİ BAK BEN ÇALIŞTIRDIM DEVREYİ SENDE SİMULASYONUNU YAP TAKILDIĞIN YER OLURSA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM ZAMANLAYICI SÜRELERİ KISA DENEMEK İÇİN UZATIRIZ

Ekli dosyalar

• VALF ÇALIŞMASI.rar
    2.3 KB · Görüntüleme: 1
Arkadaşım çok teşekkür ederim ilgin ve zahmetin için. ben hemen dosyayı indirip kontrol ediyorum. takıldığım noktada tekrar yazıp yardımını talep edebilirim. Ama derdime derman olsa da olmasada şimdiden çok teşekkürler.. saolasın.

kardeş buda klasik kumanda şeması belki işine yarar EKTS OTOMATİK KUMANDA PROGRAMINDA YAPILDI TEST ET

Ekli dosyalar

• valf çalışması KLASİK KUMANDA.rar
    6.3 KB · Görüntüleme: 1
çok teşekkür ederim Yılmaz Bey. Sistemi denedim saat gibi çalışıyor. zamanlamalardaki gerekli ayarı yaparak olaya başlayabilirim sayenizde. Çok mu yüzsüzlük edeceğim bilemiyorum ama diğer 4 valfle ilgili bir çalışmanız var mı. varsa eğer onun da klasik kumanda sistemini yollayabilirmisiniz. şimdiden çok teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri