Sivic olmadan zamana bagli calisma

Flaşör röle mi olsa acaba?
Flasor role cok hasas olmuyor 3 san skalasi olan saatler uygun olur

Buyrun. İşinizi görür. Ayriyeten mühürleme kontaktörü konulsa daha sağlıklı olurEkli dosyayı görüntüle 48655
start verince c1 cekiyor zamani dolan d1 c1 enerjisini kesiyor ama bu arada c2 start veremiyor nedeni c1 durdurdugunda kendi enerjisinide kesiyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
start verince c1 cekiyor zamani dolan d1 c1 enerjisini kesiyor ama bu arada c2 start veremiyor nedeni c1 durdurdugunda kendi enerjisinide kesiyor
Tekrar kontrol ettim. Evet haklısınız. Hata yapmışım. C2 kontaktörü önüne C1 in kapalı kontağını koymazsaniz çalışır

Tekrar kontrol ettim. Evet haklısınız. Hata yapmışım. C2 kontaktörü önüne C1 in kapalı kontağını koymazsaniz çalışır
oda bi hata
Ama sonucu degistirmez c1 kontaktoru d1 tarafimdan stop edildiginde c1 muhurleme kontagini actigi icin enerjisi kesilen d1 zaman rolesi c2 kontaktorunu cektiremez

Yavuzbatır,Merhabalar
1 sayfada c evapta yazdığım bu devreyi deneme şansınız oldu mu.
%C5%9Fema2-png.48652

Kolay gelsin

Starta nasin
Yavuzbatır,Merhabalar
1 sayfada c evapta yazdığım bu devreyi deneme şansınız oldu mu.
%C5%9Fema2-png.48652

Kolay
starta basinca c1 muhurlenir ve ceker muhurleme enerjisinin ustunde kapali kontagi bulunan z1 zamani dolunca kontagini acar ve hem kendi enerjisini hemde c1 muhurlemesini acarak c1 stop eder ancak enerji olmadigi icin c2 calisamaz tekrar gozden gecirin

Starta nasin
starta basinca c1 muhurlenir ve ceker muhurleme enerjisinin ustunde kapali kontagi bulunan z1 zamani dolunca kontagini acar ve hem kendi enerjisini hemde c1 muhurlemesini acarak c1 stop eder ancak enerji olmadigi icin c2 calisamaz tekrar gozden gecirin

Mühürlemenin önündeki Z1 değil Zr2 küçük yazılmış o yüzden net değil Zr1 sadece açık kontağı kullanıldı.
Zr2 stop butonu gibi tüm sistemi durduruyor,ilk mesajda yazıldığı gibi zr2 10sn zr1 5 sn olmalı 5saniyelik fasıla ile çalışması için

Kolay gelsin

Son düzenleme:
Mühürlemenin önündeki Z1 değil Zr2 küçük yazılmış o yüzden net değil Zr1 sadece açık kontağı kullanıldı.
Zr2 stop butonu gibi tüm sistemi durduruyor,ilk mesajda yazıldığı gibi zr2 10sn zr1 5 sn olmalı 5saniyelik fasıla ile çalışması için

Kolay gelsin
O sekilde calisabilir ancak her kontaktorde 5 saniye calisip durucak mesafe ayarlamasinin duzgun olabilmesi icin ben kontaktorlere walf bobini baglicam kafa karistirmason diye onlari soylemiyorum c1 5 saniye caliscak durucak c1 durdugu an c2 calisacak oda 5 saniye calisip durucak bu sekilde proje olmasi gerekiyor

oda bi hata
Ama sonucu degistirmez c1 kontaktoru d1 tarafimdan stop edildiginde c1 muhurleme kontagini actigi icin enerjisi kesilen d1 zaman rolesi c2 kontaktorunu cektiremez
Ekts yardımıyla denendi. Çalışmazsa tekrar konuşalım

Buyrun, istediğiniz gibidir umarım. SAadece ventil baglamakla olmaz, röle veya yardımcı kontaktörde kullanıldı.

Ekli dosyalar

• ZAMANA BAGLI VENTİLLER.pdf
    33.1 KB · Görüntüleme: 12
Buyrun, istediğiniz gibidir umarım. SAadece ventil baglamakla olmaz, röle veya yardımcı kontaktörde kullanıldı.
sayin zeybek elinize saglik bir ricam var int bulamadim bazi cizimdeki bazi sembolleri biliyorum ancak bazilarini bilmiyorum meslek lisesi mezunu deyilim ama orenebilirim bu sembollerin anlamlarini bulabilicegim bi kaynak varmidir

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri