Sivic olmadan zamana bagli calisma

Forumdaki benzer konulara baktim ancak bulamadim 2 adet duz zaman rolesi 2 adet kontaktor ve bir start buttonu var start verilince 1 kontaktor ceker zamani dolunca zaman rolesindeki kilit acilir ve 1 kontaktor birakir hemen arkasindan 2 ci kontaktor ceker ve oda zamani dolunca birakir sorun suki 2 kontaktoru 1 ci kontaktor biraktiktan sonra nasil kitleyip cektiricem bunu anlayamadim yardimci olurmusunuz (Sistemde sivic yok sorunda bu zaten)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Soruyu daha detaylı düzgün şekilde yazarmisiniz anlamadım.

Iki adet kontaktor var biri 5 sn cekicek ardindan durucak ve obur kontaktor 5 sn cekicek ve durucak tekrar starti buttonla yapilicak

Yavuzbatyir Merhabalar;
Şema ektedir sistemde bir start butonu var ve iki kontaktör iki zaman rölesi var zr2 nin süresi zr1 süresi artı ikinci kontaktörün çalışma süresi kadar olmalı
Sizin örneğe göre birinci kontaktor 5 saniye ikinci kontaktör 5 saniye çalışması istenirse zr1 5 saniye zr2 10 saniye ayarlanmalı
Kolay Gelsin

şema2.png

Elinize sağlık ama hata var. Çizimi tekrar gözden geçirin.

Iki adet kontaktor var biri 5 sn cekicek ardindan durucak ve obur kontaktor 5 sn cekicek ve durucak tekrar starti buttonla yapilicak
Start verince 1.kontaktör çekecek. Ayarlanan süre sonunda 1.kontaktör bırakıp 2.kontaktör çekecek. Ayarlanan süre sonunda 2.kontaktör de bırakacak. Tekrar start verince en baştan başlayıp çalışacak. Doğru mu anlamışım.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri