Sigortadan Priz çekmek

piranmo

Üye
Arkadaşlar, forumda çok aradım böyle bir konuya rastlamadım. Profesyonel bir elektrikçi değilim ancak evdeki birtakım işler de elimden gelir. Sizden ricam sigorta kutusundan yan tarafa bir priz çekmemde yardımcı olmanız.
Fotolar ektedir.
Sigortaların hepsi dolu, yeni bir sigorta eklenebilir mi? Veya priz sigortalarından birine mi eklenecek? Tokinin bir evi olduğu için projesinde bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.
Sigortalar soldan sağa; Çamş. Bulaş vs (C20x20x20x20) x Prizler (C16x16x16) x Lambalar(B10x10).

Bağlantılar nasıl olacak acaba? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• DSCF2858.jpg
    DSCF2858.jpg
    89.1 KB · Görüntüleme: 324
  • DSCF2862.jpg
    DSCF2862.jpg
    90.6 KB · Görüntüleme: 265
  • DSCF2863.jpg
    DSCF2863.jpg
    91.6 KB · Görüntüleme: 314
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar, forumda çok aradım böyle bir konuya rastlamadım. Profesyonel bir elektrikçi değilim ancak evdeki birtakım işler de elimden gelir. Sizden ricam sigorta kutusundan yan tarafa bir priz çekmemde yardımcı olmanız.
Fotolar ektedir.
Sigortaların hepsi dolu, yeni bir sigorta eklenebilir mi? Veya priz sigortalarından birine mi eklenecek? Tokinin bir evi olduğu için projesinde bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.
Sigortalar soldan sağa; çamş. Bulaş vs (c20x20x20x20) x prizler (c16x16x16) x lambalar(b10x10).

Bağlantılar nasıl olacak acaba? Teşekkürler.

kardeş prizi ne amaçla kullanıcaksın. Kutuda kaçak akım rolesi w otomat ve diğer sigortalar var sırasıyla. Bir sigorta takıp faz girişi verip çıkışını al (BU FAZ GGİRİŞİ). Sonra kaçak akımdan çıka nötrü takip et ordan da bir nötr al (NÖTR GİRİŞİ.) Sarıyeşil toprak ordan da bir tane al. Priz bağlantını yap saygılar.

Son düzenleme:
Piranmo hocam nasıl hallettiğinizide fotoğrafla paylaşsaydınız bizede yardımcı olmuş olurdunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri