Sigortadan gelen ses neden olur

Sigortalar bunlar
32B bir ev için çok yüksek akımlar standart ı 16B olmalıydı evde prizlerde kullanılan kablolar 2,5 nya kablodur bu kablonun çalışma akımı 18A dir en fazla 24A dayanır buda 1-2 saat için sadece klimaya gelen kablo tek olarak çekilmeli etiketinde 5kw yazıyor hatta bu kabloyu klimaya gitmeli ve klimaya 24B sigorta takılmalı
Sigortalar fazla akım çekince ses yapabilir eğer klimanın bağlı olduğu sigorta da başka bir cihaz daha çalışıyorsa bu akımın fazla çekilmesine ve sigortanın ses yapmasına neden olabilir
elektrikçi çağırıp klimanın çektiği akımı ölçtürün ve çekilen akıma uygun sigortayı sadece klima nın kablosuna çektirin diğer sigortaları da lamba devrelerini 10A B prizleride 16A B ile değiştirin bazı elektrikçi arkadaşlar atmasın sürekli atmasın diye 32A sigorta takıyor evlere ama bir sigorta atması gereken yerde atmazsa yangın çıkarır düşünün arabanızla gidiyorsunuz önünüze bir engel geldi frene bastığınızda durmanız gerekir eğer durmazsanız bu engele çarparsınız sigorta yı arabanın freni gibi düşünün

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba. Eğer şimdiye kadar yapılmadıysa elektrik tesisatınızla ilgili olarak elektrikçilerce yapılacak olanlar;
1- Dairenize gelen nötr barasından mevcut sıkılığı/gevşekliği mutlaka elektrikçilerce kontrol edilip bu baranın sıkılığı mutlaka teyit edimelidir.
2- Dairenizde klimaya bağlı olan bir buat en başta olmak üzere tüm buatların açılıp iç bağlantıları kontrol edilmeli, klemensler kullanılmayıp sadece kablo bağlantıları varsa bunlar klemensli bağlantıya dönüştürülmelidir.
3- Sigorta kutusunun arkasındaki kablo düzeni gözden iyice geçirilmeli, sigorta bağlantısına kadar başka devre kesiciler özel olarak varsa, genel kat voltaj regülatörü, vb. bu giriş bağlantıları mutlaka gözden geçirilmelidir.
4- Klima tesisatında kullanılan kablo kesiti, klimaya girişte klemensinden yapılan nötr, faz, toprak bağlantı tespit vidalarının sağlamlığı,sıkılığı elektrikçiler veya klima Bakım servis elemanı vasıtasıyla gözden geçirilip gevşekse sıkılmalıdır. Çünkü gevşek bağlantıların tümü küçük arka, kıvılcımlar eşiğinde geçen AC akımdaki orijinal sinüs eğrisini bozarak bu yolla da harmonik bozulmaları oluşturup içinden geçtiği otomat sigorta, şalter, vb. elektrik bağlantı elemanlarında bir uğultuya neden olur.
5- Elektrik tesisatında klimaya gelinceye kadar, elektrik akımının uğrayıp geçtiği tüm elemanlar, bağlantıları, buatlar, topraklı prizden geçiyorsa iç bağlantısı, vb. kuşkuya mahal bırakmayacak şekliyle tepeden tırnağa incelenip gevşek bağlantılar varsa sıkılmalıdır. Arıza nedeniniz tekrar üzerine basarak belirteyim gevşek nötr barası, buat içi bağlantıları, prizler, şalter içi zaafiyeti, vb. tüm sıkıntılı yani dirençli, kıvılcım, küçük arklar yaparak geçen bu elektrik, adı geçen sigorta vb. elemanlarda mutlaka bir uğultuya neden olur. Uğultunuzun kaynağı % 100 kesin bunlarla ilgilidir, başka sebeplerle, bu klimanın kendisinde, sigortanın kendisinde, vb. bu aşamadan sonra pek aramayın. Kolay gelsin.

Merhaba. Eğer şimdiye kadar yapılmadıysa elektrik tesisatınızla ilgili olarak elektrikçilerce yapılacak olanlar;
1- Dairenize gelen nötr barasından mevcut sıkılığı/gevşekliği mutlaka elektrikçilerce kontrol edilip bu baranın sıkılığı mutlaka teyit edimelidir.
2- Dairenizde klimaya bağlı olan bir buat en başta olmak üzere tüm buatların açılıp iç bağlantıları kontrol edilmeli, klemensler kullanılmayıp sadece kablo bağlantıları varsa bunlar klemensli bağlantıya dönüştürülmelidir.
3- Sigorta kutusunun arkasındaki kablo düzeni gözden iyice geçirilmeli, sigorta bağlantısına kadar başka devre kesiciler özel olarak varsa, genel kat voltaj regülatörü, vb. bu giriş bağlantıları mutlaka gözden geçirilmelidir.
4- Klima tesisatında kullanılan kablo kesiti, klimaya girişte klemensinden yapılan nötr, faz, toprak bağlantı tespit vidalarının sağlamlığı,sıkılığı elektrikçiler veya klima bakım servis elemanı vasıtasıyla gözden geçirilip gevşekse sıkılmalıdır. Çünkü gevşek bağlantıların tümü küçük arka, kıvılcımlar eşiğinde geçen AC akımdaki orijinal sinüs eğrisini bozarak bu yolla da harmonik bozulmaları oluşturup içinden geçtiği otomat sigorta, şalter, vb. elektrik bağlantı elemanlarında bir uğultuya neden olur.
5- Elektrik tesisatında klimaya gelinceye kadar, elektrik akımının uğrayıp geçtiği tüm elemanlar, bağlantıları, buatlar, topraklı prizden geçiyorsa iç bağlantısı, vb. kuşkuya mahal bırakmayacak şekliyle tepeden tırnağa incelenip gevşek bağlantılar varsa sıkılmalıdır. Arıza nedeniniz tekrar üzerine basarak belirteyim gevşek nötr barası, buat içi bağlantıları, prizler, şalter içi zaafiyeti, vb. tüm sıkıntılı yani dirençli, kıvılcım, küçük arklar yaparak geçen bu elektrik, adı geçen sigorta vb. elemanlarda mutlaka bir uğultuya neden olur. Uğultunuzun kaynağı % 100 kesin bunlarla ilgilidir, başka sebeplerle, bu klimanın kendisinde, sigortanın kendisinde, vb. bu aşamadan sonra pek aramayın. Kolay gelsin.
Teşekkür ederim

Uzun zaman geçmiş ama sonucu merak ettim. Ariza çözüldü mü?

Merhabalar bir konuda desteklerinizi rica ediyorum.Arçelikten ekolojik 18000btu A++ sınıfı klima aldım 10gün kadar günde 1-2saat kadar kullanıp başka bi ile 3ay gitmek zorunda kaldım daha sonra dönüşte havalar soguk diye klimayı sıcak modda açtım koridora geldigimde daire girişlerinde bulunan sigortaların bulundugu kutudan değişik bi ses geliyodu bende hemen klimayı kapatıp servisi aradım servis klimayı götürüp inceledi klimada sorun yok deyip geri getirdi tesisatınız sorun var dediler bina henüz 5 aylık ona ragmen iç tesisata baktırdım simens sigorta taktırdım ve hala o ses geliyor evde aynı anda ufo ütü fırın çalısıyo ses yok ama klima çalısınca o sesi duyuyorum nedeni nedir acaba Servis ic daire tesisatınıda sorun yok bu sefer nötr hattı falan dedi pekte anlamıyorum yardımcı olun lütfen
Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum, elektrikçi de çağırdım o da düzeltemedi, siz sorunu düzeltebildiniz mi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri