Sigortadan gelen ses neden olur

Klimanın bağlı olduğu Notr Hattı baştan uca kontrol edilmeli, eğer sorun çıkmazsa, Klimadan şüpheleneceğiz.
Ben 3. sayfada zaten aynı şeyleri yazmışım, yazışmalar başından takip edilmiyor mu diye üzülüyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Servis ölçtü ben evde yoktum eşime çektiği akım normal deyip gitmişler doğuda görev yapıyoruz dogru duzgun elektrıkcı de yok

Daire içi prizleri 200watt ölctü elektrıkci normal mi

Hepsini sıkıca sıktık ve sıgortalar degişti
200V ölçüldü ise bu bir sorundur.

Hocam önce dediğim gibi bu ölçümleri tekrar bir yaptırın. 220V-235V aralığındaki değerler idealdir.
Doğuda görev yapıyorum kaçak kullanımdan dolayı düşüyo olabilir mi acaba servis 190 bile yeterli diyo
Doğuda görev yapıyorum kaçak kullanımdan dolayı düşüyo olabilir mi acaba servis 190 bile yeterli diyo
Büyük ihtimal mahkemeye gidip klima iadesi isteyecegim

Yazdıklarımıza şunu da ekleyelim. Muhtemelen Klimanız Inverter bir modeldir. Inverter cihazlar zaten başlıbaşına bir sorun kaynağıdır. Çalışma prensipleri konvansiyonel cihazlara göre çok çok farklıdır.

Evinize başka bir Inverter cihaz getirip takarsınız hiçbir sorun çıkmaz, getirip başka bir Inverter takarsınız KAKŞ atmaya başlar, Sigorta ötmeye başlar vd.

Bu biraz şansınıza kalmış bir durum, Inverter cihazlar çok farklı sürücülere sahip olabiliyor, her firma kendine göre bir teknoloji geliştiriyor. Farklı firmalar elektriksel sorunları gidermede farklı metodlar kullanıyorlar.

Sizin sorununuz aslında memleket sorunudur. Şebeke standartları ile Inverter standartları arasında şu anda uçurum var, bu yüzden tesisatlar ile cihazlar arasında bu tip problemler çok sıkça yaşanmaktadır.

Büyük ihtimal mahkemeye gidip klima iadesi isteyecegim
190V'un yetmesi önemli değildir, önemli olan sorunsuz çalışacağı eşik değerlerin sağlanmasıdır.

Son düzenleme:
Isıtma sogutmada hic sorun yok kafama takılan o sesin nedeni

Eğer tesisatta bir sorun yoksa dediğim gibi Inverter olduğu içindir, Inverter cihazlar çalışırken yüksek frekanslara çıkıyor.

Ülkemizdeki tesisat donanımlarının çalışma standartları 220V-240V / 380V Çalışma Gerilimi ve 50-60Hz Frekans aralıklarındadır. Inverter cihazlar bu standartlardan çok farklı aralıklarda çalışırlar. Şebekeyle uyumlu hale gelebilmeleri için özel sürücülerle çalışırlar. Cihaz kalitesine göre bazı sürücü devreleri bu tip sorunlara yol açabilmektedir.

Eğer tesisatta bir sorun yoksa dediğim gibi Inverter olduğu içindir, Inverter cihazlar çalışırken yüksek frekanslara çıkıyor.

Ülkemizdeki tesisat donanımlarının çalışma standartları 220V-240V / 380V Çalışma Gerilimi ve 50-60Hz Frekans aralıklarındadır. Inverter cihazlar bu standartlardan çok farklı aralıklarda çalışırlar. Şebekeyle uyumlu hale gelebilmeleri için özel sürücülerle çalışırlar. Cihaz kalitesine göre bazı sürücü devreleri bu tip sorunlara yol açabilmektedir.
Yarın başka bir ustayı getirtecegim bakalım o ne dicek serviste teknisyen talebinde bulundum zahmet edip gelmiyolar

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri