Siemens Sirius Kontaktör Model Farklılıkları Hk.

KsK_Raist

Üye
Bu iki model arasında bir farklılık var. 3RT2516 modelinde R2-R4 Ve R1-R3 uçları bulunmaktadır. Bu uçlar normal 3RT2016 modelinde yoktur. Bunun arasındaki farklılık nedir tam olarak ? Bu arada ikiside 42V AC kontaktör vinç de kullanılmaktadır. Dirençli modeli devreye girince vincin yavaş kademesi girmektedir. Oraya normal kontaktör koysam çalışır mı denemeden kontaktör farkını öğrenmek istedim.

Siemens sirius 3RT2516-1AD00 Dirençli modeli
Simens Sirius 3RT2016-1AD01 Normal Modeli

Ekli dosyalar

• Siemens.png
    Siemens.png
    32 KB · Görüntüleme: 13
Manuel user'ı okumadım, şemada görünene göre yazıyorum. 2015 (şemada 2015, yazinizda 2016)modeli R1 ve R3 kontakları NC.. Kontaktör enerjilenince açar.. Bu tür kontak simgesini harici takılan yardımcı kontaklar için görmeye daha alışkınız.

Son düzenleme:
Bu iki model arasında bir farklılık var. 3RT2516 modelinde R2-R4 Ve R1-R3 uçları bulunmaktadır. Bu uçlar normal 3RT2016 modelinde yoktur. Bunun arasındaki farklılık nedir tam olarak ? Bu arada ikiside 42V AC kontaktör vinç de kullanılmaktadır. Dirençli modeli devreye girince vincin yavaş kademesi girmektedir. Oraya normal kontaktör koysam çalışır mı denemeden kontaktör farkını öğrenmek istedim.

Siemens sirius 3RT2516-1AD00 Dirençli modeli
Simens Sirius 3RT2016-1AD01 Normal Modeli
Hocam anladığım,
üstteki 2NO-2NC , alltaki 3P-1NO

Bunlar basit :) Önemli olan özel bir kontaktör içinde direnç var mı diye merak ettim. Manuel'inde göremedim.
Olduğunu düşünmüyorum açıkçası o yüzden öyle söyledim, varsa bile direnç değeri kesinlikle yazardı. Tahminim o NC bağlantıları vinçteki frenleme sistemi için olabilir, eğer dirençli bir sistem varsa rejeneratif çalışma sırasındaki oluşacak olan enerjiyi harcamak için kullanıyordur.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri