siemens s7200 haberleşme

cinden gelen makinada siemens s7200 cpu224cm serisi plc ile haberlesme saglanamiyor hata olarak
Port could not be opened or is being used by another application
hatasi veriyor.
bu konu ile bilgisi olan kimseler varmidir ?

yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
o cihaz siemens değil cin malı olanıdır adamlar aynı siemens gibi yapmışlar

cinden gelen makinada siemens s7200 cpu224cm serisi plc ile haberlesme saglanamiyor hata olarak
Port could not be opened or is being used by another application
hatasi veriyor.
bu konu ile bilgisi olan kimseler varmidir ?

yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler.

böyle bir durumla karşılaşmıştım.
1.Software yazılımınızı düzgün yüklememiş olabilrsiniz
2.bilgisayarınız uyumlu değildir
tavsiyem programlarınızı ve bilgisayar ayarlarınızı tekrar bir gözden geçirmeniz

kullandığınız kablo orjinal değilse ve usb ise usb driverini yüklemeniz gerekebilir, çünkü bu kablolar sanal com port açarak haberleşiyor, bir de rotsis arkadaşın dediği gibi başka bir program baskın gelip port işgali yapmış portu kullanıyo olabilir. kolay gelsin.

Dili çince yap tuhaf semboller göreceksin. Bu durundayken ezbere el yordamıyla plc menüsünden type.. oradanda read yap bakalım haberleşecekmi.

arkadaslar ilgi ve alakaniz dan dolayi herkese tesekkur ediyorum .Siemens teknik servis ile konustum plc uzerinde CN kodu olanlar sadece siemen sin cinde kullanilmak uzere bu serilerini yapmislar ve diger ulkelerde bu plc ler ile haberlesme saglanamiyormus buda sadece cinde kullanilmak uzere yapilmis olan bir olay imis .cin normuna gore dizayn edilmis .dogal olarak eleimizdeki normal orijinal soft ve kablo ilede haberlesme saglanamiyor .Cin liler bu urunleri maalesef disariya satmalari yasak olmasina ragmen yaptiklari makinalarda kullandiklarindan dolayi bu makinalara kimse mudahele edemiyor tekrardan tesekkurlerimi iletir bana gelen siemens yetkililerinden bilgileri sizin ile paylasmak istedim

arkadaşlar 11. sınıf örencisiyim hocam cok zorr bi proje verdi ama nerden kimden yardm alacaqımı bilemiyorm aranızda bilqili insanlar varsa bana yardım ederlerse sevinirim teşekkürler .

s7 1200
frekans invertörleri
Delta VFDL serisi
S7 1200 ile frekans invertörlerü kontrolü
S7 1200 Deltada kullanımı

merhaba.nasıl bir yardım istiyorsunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye