Siemens s7 1200 hafıza kartı sorunu

mstf88

Üye
Siemens S7 1200 PLC'm var hafıza kartını Proje ağacında card reader/ usb memory sekmesinin altında hafıza kartını göremiyorum. sorun nedir acaba ?

Düzeltme

Problem benim elimdeki kartın MC kart (MMC kart değil) olması... Benim yapmak istediğim şey aslında S71200 PLC'ye MC kart takıp PLC deki programı içine atmak. Böyle birşey mümkün mü ?

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz ? KArtın içeriğini normal pc lerdeki kart okuyucuya takarak da görebilirsiniz

Siemens S7 1200 PLC'm var hafıza kartını Proje ağacında card reader/ usb memory sekmesinin altında hafıza kartını göremiyorum. sorun nedir acaba ?

Sorununa çözüm olabilir mi ?

S7-1200 aracı programı ile Adım 7 Temel Yazılımı kullanmadan Bir Veya daha Fazla S7-1200'e IP adresi atayabilirsiniz.
Bu yazılım aynı ağda bulunan çok bilgisayarda S7-1200'e aynı programı atmakta bularak.

Örneğin; Aynı ağda bulunan çok bilgisayarda CPU kartı hafıza kartı ile aynı program yüklenici kuruluşta her birinde farklı IP adresi atanması gerekiyor.
Bu durumda bu program üzerinde.
devamı link göstermek .

https://support.industry.siemens.com/cs/document/41737436/step-7-basic-kullanmaksızın-nasıl-s7-1200’ün-ip-adresini-değiştirebiliriz-?dti=0&dl=tr&lc=en-WW

Son düzenleme:
Projeye başladığımda PLC üzerinde hafıza kartı yoktu sonradan hafıza kartını taktığım için karta programı göndermek istiyorum siemens support'taki kart'a programı kaydetme açıklamalarında önce tıa portalda online olup bahsettiğim sekmede kartı görmem gerekiyor sonrasında özelliklerine girip transfer modunu seçerek programı kart'a atabiliiyorum.. ama şuanda online olduğumda kart'ı göremiyorum.

Evet o ihtimalde olabilir, verdiğiniz bağlantılarıda inceledim fakat bir sonuca ulaşamadım teşekkür ederim yardımlarınız için.
Problem benim elimdeki kartın MC kart (MMC kart değil) olması... Benim yapmak istediğim şey aslında S71200 PLC'ye MC kart takıp PLC deki programı içine atmak. Böyle birşey mümkün mü ?

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri