S7-300 MMC Kart Sorunu

srdr_ks

Üye
Öncelikle herkeze merhaba arkadaslar
Sorunum mmc kartını plc ye taktıgımda direk SF hatası veriyor. resetlemye calısıyorum mres diyrek bu sefer plc network te görünmüyor ve run'a gecmiyor. Bu plc yi sürekli olarak calıstırıyordum PLC de sorun yok. bana baska hafıza kartları geldi iclerindeki programı cekmey calısırken hafıza kartlarına yazma okuma yapamaz oldum. kendi PLC icinde calısan hafıza kartını takıp denedigimde oda gitti. M-res olayını denedin. Baskada düzgün bir yol bulamadım. simdiden belirteyim. MMCleri hic pc ye takmadım. MMC leri bir sekilde resetlemem lazım suan 3 MMc kart var 3 üde calısmıyor :(:(

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
usb prommer ile resetlemek icin programlar mevcut bunun icin ise temiz bir tane mmc kart yedegi lazım bendkei kartlar 6ES7953-8LJ20-0AA0
elinde bu karttın temiz imajı olan varsa paylasa bilirmi simdiden cok tesekkür ederim

Plc üzerinde enerji varken mmc kartı sökme takma işlemi yapmamalısın.

PLC'de enerji varken hafıza kartlarınıda sökmedim :( bir cözümü vardır elbet ama cıkıs yolu bulamıyorum. kartlar sorun cıkarttıktan sonra mecburen plc enerjili iken mmcleri takmak zorunda kaldım. cünkü mmc takılı iken online olarak plcyi göremiyorum baglantısı kesiliyor. bende enerjili iken takıp iplri atayıp plc ye baglana biliyorum. baska türlü plc ye baglanamadım

bu siteyi daha öncede incelemistim yinede cok cok tskkr ederim ilgin icin.bazı linkler vermisler ama bütün linkler ölü. bi kac program buldum bakalım onlarla yarın cözmeyi deneyecegim. eger cöze bilirsem burayada anlatırım nasıl oldugunu. cok basan gelen birsey degil. ama geld,g,ndede gercekten insanı yoruyor.

arkadaslar elinde 6es7953-8LJ20-0AA0 siparis kodlu 512 kb lik mmc bulunan varmı?
eger bulunan varsa s7img dosyasını alıp paylasabilirmi birisi?
eger olupta paylasmak isteyip nasıl yapılacagını bilmeyn varsa yazarsa buraya bn paylasa bilirim diye nasıl s7img dosyasının alınacagını bn anlata bilirim. ve paylasım yapıldıktan sonra inanın hepimize faydalı olacak birdahaki tüm mmc sorunlarımızı kısa yoldan cözebilecegiz. suan benim ihtiyacım var eminimki simdi olmasada daha bir cok arkadas faydalanacaktır bundan

512 KB siemens s7 mmc kart imajı ektedir. Cok arayıp bulamamıstım forumda baska arkadasların ihtiyacı olabilir diye elime yeni 512kb mmc gelince imajını alıp eklemek istedim herkeze kolay gelsin

Ekli dosyalar

• img.rar
    18.8 KB · Görüntüleme: 230
kardeşim senn yaşadığın sorunun aynısını şimdi ben yaşıorum. MMC 64 Kb (6ES7 953-8LF20-0AA0). YARDIM EDERMİSİN KARDEŞİM.

Arkadaşlar bence sorun mcc değil mcc kart yuvasına tam olarak geçmiyordur bende de oldu başka plc varsa mcc memory karta diğer slota tak oda olmaz ise kartın arızalı veya plc in denemn lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri