Siemens S5 Plc Eprom program yükleme

fractal

Üye
arkadaşlar s5 plc nin epromuna programı yazmak istiyorum ama bir türlü başarılı olamadım.step 5 programı cekip yüklüyorum ama eproma yükleyemediğim için uzun süreli kesintilerde epromdaki eski program geri yüklendiği için revize yaptığım programı çalıştıramıyorum.

eproma programı nasıl yüklerim?
eproma yükleme yazılı var.prommer locked diye uyarı veriyor.step 5 bu promer ayarlarına bakıyorum.olmuyor.external ve internal seceneklerini secmeme zaten izin vermiyor.

sanırım şunuda tam yapamıyorum.program çekiyorum kaydediyorum sonra başka program çekiyorum ona gecemiyorum.load yapamıyorum..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Elınde eprom wrıter var mı harıcı

veya Eskı sıemensın PG lerınden varsa bu ıslemı yapabılırısın

Epromu IŞIK ıle sılme n gerek oncelıkle

Tabı buda kullandığın epromun cınsıne bağlı

Yanlış hatırlamıyorsam PG den AG ye göndermeniz gerekiyor.

hocam bende sadece usb programlama kablosu ve sanal pc xp deki step 5 programından başka birşey yok.bu durumda eproma nasıl yazabilirim?

epromum 6es5-375-1la15

PLC merkezi vardı formda bilgileri olacak. Onlarla görüşün. Programı gönderirsiniz eprom ile birlikte size gönderirler. İsterseniz yedeğiniz de olur. Sağlam iş yapmış olursunuz.

Ustadım bu ısın tek yolu PG olması veya Eprom wrıter olması maalesef başka bır yolu yok

Yakın bır yerlerde ısen yardımcı olayım

yerın neresı

Ayrıca elektronık kart tamır eden fırma varsa tanıdığın eprom wrıter lar mevcut

eprom yazıcı gerekiyormuş oda arada sıarada eprom yazacak için pahalı satın almak.olayı cözdüm yardım için teşkkürler.

Elınde eprom wrıter var mı harıcı

veya Eskı sıemensın PG lerınden varsa bu ıslemı yapabılırısın

Epromu IŞIK ıle sılme n gerek oncelıkle

Tabı buda kullandığın epromun cınsıne bağlı
Selamlar S5 de hangi programları alıp eproma yülemeliyiz. yardımcı olabilirmisiniz.

Selamlar S5 de hangi programları alıp eproma yülemeliyiz. yardımcı olabilirmisiniz.

Adı ST ile biten Uzantısı S5D olan dosya yani program yuklenir.

ST dahil isim 8 karakterden fazla olamaz.(nokta hariç örnek makinaST.S5D)

Zaten bunun için ekstra bir sey yapmanıza gerek yoktur.
S5 plc programı ile eprom yazıyorsanız sizden yazılacak dosyayı secmeniz istenecektir.Sadece bu tip dosya secebileceksiniz.

Eger plc programı ile değil eprom kopyalama cihazı ile yapacaksanız ancak epromdan eproma yapılabilir.Bu şekilde kopyalanan bir eprom çalışır ancak S5 programı ile bir daha yazılamaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,827
Son üye
kontrol31

Yeni konular

Geri