siemens plc zebra barkod okuma haberleşme

rs232 (cm1241) modülü ile zebra barkod makinesi ile haberleşip epl2 programlama dilini kullanarak ascii koduyla göndermem gerekiyor buraya kadar tmm ama oluşturdugum kodu hangi tipte göndermem gerekiyor char tipinde mi yoksa dec hex mi

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
benim asıl sormak istediğim int s7-1200 de nasıl ascii karakterine dönüştüreceğim

Bak Data blog oluştur ve barkotunda bulunacak karakter sayısı Alan ayır kendine ve Data Type kısmını Char olarak işaretle. Her byte alanın bir ascii olucak.

daha önce 1200 ve sick barcode scanner ile 485 üzerinden okuma yapmıştık istersen örnek gönderebilirim mail adresini verirsen. Yanlız char - string - decimal dönüştürme işi biraz sıkıntılıydı ben bayağı ilkel bir yöntemle çözmüştüm.

merhaba.inkjet prınter ile plc yi bu şekilde haberleştirdim.ınteger değeri strınge çevirip buradanda ta strıng to char komutunu kullandım.data bloğun içindede array leri char tipinde oluşturdum.bu şekilde yapabilirsiniz.

daha önce 1200 ve sick barcode scanner ile 485 üzerinden okuma yapmıştık istersen örnek gönderebilirim mail adresini verirsen. Yanlız char - string - decimal dönüştürme işi biraz sıkıntılıydı ben bayağı ilkel bir yöntemle çözmüştüm.
s7-1200 plc ile barcode scanner uygulaması yapacağım bu uygulamayı elimde örnek olması amacıyla yollayabilir misiniz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri