Siemens PLC Çıkışı Kaç Ampere Kadar Dayanır?

arkadaşım plc giriş ve çıkışları direk olark kullanmak sakınca yaratır.yeni yapılan sistemlerde dikkat edersen relay üzerinden işlem ymaptırılır.daha güvenli olur..

Sadece yazım ile ilgili yanlış anlamayıcağınızı umarak küçük bir eleştiri yapmak istiyorum. Türkçe dilimiz bizlerin sayesinde çok yarım kullanılıyor özellikle meslek icabı kullandığımız bir çok terim ingilizce ama ben kişisel olarak tükçe karşılığı olan tüm kelimelerin türkçe kullanılması düşüncesindeyim. Relay kelimesi yerine Role kelimesini kullanmanız bence daha doğru olur. Eleştirimi olumlu karşılamınız umarım.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşım plc giriş ve çıkışları direk olark kullanmak sakınca yaratır.yeni yapılan sistemlerde dikkat edersen relay üzerinden işlem ymaptırılır.daha güvenli olur..

Hocama katılıyorum 3 kuruş kar etcem diyerekten 1000 kuruş zarar etmemk lazım ..

plc programlamak mühendis olmak tanmı geçiyor insanlar dünyaya profesyonel olarakmı geliyor...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri