S7 1212c AC/DC/Rly çıkış (output) sorunu Amper yada WATT

mkocak1453

Üye
ABİLER HERKEZE HAYIRLI AKŞAMLAR,

benim bir sorunum var, S7 1212c AC/DC/RLY PLCnin in ve out putlarının şöyle kullanıyorum:

1. input = SICK WL11G-2B2531 kaç olduğunu bilmiyorum
2. ehternet = KTP400 mono
3. output = 3 adet kontaktör Siemens 3RT1015-1AP01 3 adet Termik 3RU1116-1AB0
4. output = 3 adet Pnömatik valf 4.8 W güç ile çalışıyor

evet abiler, bütün bu bağlantılar PLCnin - / + 24 Volt kaynağından alıyor.

Start verdiğimde Kontaktör cekmedi output cıkış var ama çekmiyor kontrolkalemi ile kontaktörün bobin butonuna basıyorum çekili kalıyor !!!! Valflerde LEDde var ama bir tanesinin LEDi çekili iken yanıyor... diğerleri çekiliyor ama LEDleri hemen sönüyor !!!

yani işin özü anladığım kadarı ile PLCnin çıkışları güçü yada amperi yetmiyor sanırım yada başka sorun olabilir mi ???

eğer sorun bu ise bana çözüm önerebilirseniz sevinirim, yani 24 Voltu güçlendirmelimiyim (24 VDC +/- toplandığı klemeslere direkt takıp... olur mu ? ) ? yoksa 220 AC - 24 DC güç kaynağı almam mı gerekiyor ama o zaman Kontaktörlere nasıl çıkış vereceği o bilmiyorum...

şimdiden teşekkür ederim
saygılarımla

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sayın mkoçak1453 sorunuzu biraz karışık anlatmışınız ancak anladığım kadarıyla plc niz S7-1200 (ac 220v beslemeli.dc 24v inputlu ve röle çıkışlı.)yani bu durumda harici bir güç kaynağının artı(+)ucunu röle çıkış grubunun ortak ucu olarak kullanabilirsiniz.yani plc nin kendi 24 voltunu kullanmayabilirsiniz.ancak sisteminizi bir kontrol etseniz iyi olur çünkü yazdığınız güçlerdeki çıkışları plc kendi güç kaynağı rahatlıkla kaldırabilir.siz kontaktör bobinlerinin gerilimlerini veya valflerin çalışma gerilimlerini kontrol etseniz iyi olur

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri