siemens logo comfort sorum var?

:(arkadaşlar merhaba
elimde siemensin 6ED1 052-1FB00-0BA2 6 giriş 4 çıkış bir logosu var.bilgisayarla bir türlü online olamadım program yükleyemiyorum.aynızamanda kablonun koduda pc/rs232 siemens pclogo cable yazıyor.acaba doğru kablomu bir türlü beceremedim acil yardımlarınızı bekliyorum .teşekkür ederim şimdiden.saygılarımla

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
baglanti portlarini degisirirsen sanirim sorun cozulecektir.portlari sira ile degistir...logo seceneklerinde goreceksin

usb converter kullanıyorsan bılgısayarım ozellıkler aygıt yonetıcısınden baglantı bagdastıcısında seri port secmen ve port ayarını yapman gerekır bende ılk baglandıgımda cok ugrastım ama sonunda cozdum

Eğer hala bağlanamadıysan bu versiyonlarda 3parmak diye birşey var buda sağ sol ve ok butonlarına aynı anda basarak menüden pc logo seçeneğini seçmen gerekiyor.

arkadaşlar bende siemens logo programı yaptım.
siemensi ilk defa kullandım. 6ED1 052-1HB00-0BA6
PC İLE LOGOYU HABERLEŞTİREMEDİM.
kullandığım program: logo soft comford v6.0
port ayarları tamam gibi görünüyor.
birde bu programın demo olup olmadığını nasıl anlayacağım.
ilginiz için ve bilginizi paylaştığınız için teşekkürler.

eğer işletim sistemin vista ise logo yazılımının son versiyonunu yüklemen gerekebilir. son versyonu yükle büyük ihtimalle online olabileceksin

Aynı sorun bende de bar. version 6 yüklüyorum. com port 8 de usb com dönüştürücüm var. program yükle dediğimde bulamıyor bulamayınca soruyor com nerede seçili diye 8 i işaretliyorum auto find diyip bekliyorum bi şey çıkmıyor kapatıyorum. ama gine bulamıyor. program kurulurken kablo yükleyim mi diye soruyor. O yüklediği kablo com için değil sanırım. Direkt usb uçlu siemens kablolar için sanırım. Com dönüştürücler için bir işe yaramıyor. bu işi biri açıklasa ne güzel olucak. Baya vakit harcadım sonuç yok. Firewallı filan kapattım. işletim sistemi de win xp sp 2 ama ginde olmuyor.

Bu sorunu baya uğraştıktan sonra siemens si aradım aldığım cevap com değil usb kablosu kullanın.
Sonra anakart üzerinde com portu olan bir masa üstü pc denedim. hiç sorunsuz çalıştı. ara benim usb com çeviricim sağlam diğer plc lere bunla bağlanıyorum. ama logo nun programı baya nazlı anlaşılan

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri