siemens hmi ekran analog sinyal oluşturma

Cycle time la bir işiniz yok ki !!!

Şimdi öncelikle bir konuda hem fikir olalım. Sizin yapmak istediiniz şey şu ; ekrandan hız değeri gireyim, motor hızı ona göre değişsin. Doğru mudur ? Ve siz PLC den hızı değiştirerek zaten motoru sürebiliyorsunuz. Yapmak istediğiniz tek şey , PLC ye bağlanıp değiştiridiğiniz hız değerini , HMI dan yapmak istiyorsunuz.

Buraya kadar hem fikir miyiz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Cycle time la bir işiniz yok ki !!!

Şimdi öncelikle bir konuda hem fikir olalım. Sizin yapmak istediiniz şey şu ; ekrandan hız değeri gireyim, motor hızı ona göre değişsin. Doğru mudur ? Ve siz PLC den hızı değiştirerek zaten motoru sürebiliyorsunuz. Yapmak istediğiniz tek şey , PLC ye bağlanıp değiştiridiğiniz hız değerini , HMI dan yapmak istiyorsunuz.

Buraya kadar hem fikir miyiz?
Evet buraya kadar tamamdır.

O zaman bir sonraki etapta şunu yapacaksınız.

Siz şu anda PLC den atıyorum 20-30 -50 vs gibi değerler yazıyorunuz ve bu Analog Outputa gidiyor ya, işe 20-30-50 yazdığınız yere bir adres yazacaksınız mesela MD20 gibi.

Sonra bu adresi HMI da eklediğiniz I/O kısmındaki tag a ekleyeceksiniz. yani HMI da o kısmı bu adrese atayacaksınız. PLC-HMI haberleşmesini de yaparsanız çalışmanız tamamlanacak.

• Beğen
Tepkiler:
O zaman bir sonraki etapta şunu yapacaksınız.

Siz şu anda PLC den atıyorum 20-30 -50 vs gibi değerler yazıyorunuz ve bu Analog Outputa gidiyor ya, işe 20-30-50 yazdığınız yere bir adres yazacaksınız mesela MD20 gibi.

Sonra bu adresi HMI da eklediğiniz I/O kısmındaki tag a ekleyeceksiniz. yani HMI da o kısmı bu adrese atayacaksınız. PLC-HMI haberleşmesini de yaparsanız çalışmanız tamamlanacak.
İşte problemde orada başlıyor. Benim değer girdiğim yere MD20 yazılmıyor. Herhangi bir hafıza alanı yazılmıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri