Siemens buzdolabı motor sorunu

E39M5

Üye
Selamlar değerli hocalarım
3 gündür buzdolabında sıkıntı var. Hiçbir şekilde soğutma yapmıyor servis geldi motoruna vurdu kalkış yapıyor ama sargılarda sorun var dedi. Fişe takınca yaklaşık 15 20 saniye yüksek bir cızırtı eşliğinde çalışıyor daha sonra tık sesi ile duruyor biraz sonra tekrar çalışıyor yine cızırtı yine duruyor. Bu şekilde döngü halinde ilerliyor. Servis motor için 1400 lira istedi. Bu fiyat normal mi acaba? Başka şekilde bir tamiri mümkün müdür?

Oha demek istiyorum 1400 nedir. Özel servis çağırın. Daha uyguna yapılır. Elinizden gelirse motoru soklayin bi. Devreye giriyor mu. YouTube de soklama videosu var. Çalışıyor ise sorunsuz termik role yada buzdolabı ana kart arızalı.

Oha demek istiyorum 1400 nedir. Özel servis çağırın. Daha uyguna yapılır. Elinizden gelirse motoru soklayin bi. Devreye giriyor mu. YouTube de soklama videosu var. Çalışıyor ise sorunsuz termik role yada buzdolabı ana kart arızalı.
Bana da çok fazla geldi yaptırmadım hocam. Motor çalışıyor 15 20 saniye ama vızıltı sesi geliyor motordan duruyor tekrar çalışıyor döngü halinde ilerliyor böyle. Devreye giriyor çalışıyor yani. Röle yetersiz ya da fazla akım verdiği için vızıltı yapabilir mi acaba? Vızıltı yüksek başlıyor sonra kesiliyor tekrar yükseliyor çıt sesi gelip kapatıyor motor kendini

1400 yüksek görünebilir ama model nedir cihazın yenisinin etiketi nedir?

Amperne bakmak lazım bi. Bide termik role değiştirip bakmak lazım. Motora vurmakla olmuyor o iş. Motor uçlarını ölçmek lazım.

1400 yüksek görünebilir ama model nedir cihazın yenisinin etiketi nedir?
Dolap 8 9 senelik hocam kd49na04ne yazıyor üstünde. Yenisi yoktur sanırım artık ama 1400 lira çok fazla bunun için. Üstündeki kompresöre bakıyorum türkiyede yok yurtdışında 50 euro 500 lira olsa kalan 900 lira ne için anlayamadım.
Amperne bakmak lazım bi. Bide termik role değiştirip bakmak lazım. Motora vurmakla olmuyor o iş. Motor uçlarını ölçmek lazım.
Dediğiniz gibi geldi motora vurdu sadece hiçbir şey ölçmeden yanmış 1487 lira düz 1400 yaparız deyip gitti. Güvenenileceğim bir beyaz eşya serviside bilmiyorum termik role alıp kendim değiştirebilir miyim?

Evet yapabilirsin elin yatkin ise böyle işlere. Yoksa buluşma. Motorun aynı olması şart değil aynı güçte farkıli motor da takılabilir. 500 600 tl arası yapabilir özel servisler. Dolap eski ise bulaşmayin. Ama bi kac yerden fiyat alın. Garanti isteyin birde

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri