si programı

bora

Üye
slm arkadaslar ben ege ünıversıtesı otomasyon bolmu oğrencısıyım benım bır sorum var si programını nasıl ogrenırım ve sızde varsa bana atabılırmısınız sımdıden tesekkurler

arkadaşım oyle ha deyınce olmuyo bu işler... uğraşacaksın... çaba sarfedeceksin... ayrıca "si" degil "c"

kardeş önce bu işin temelini almalısın c dili yüksek seviyeli bir programlama dilidir
önce şunu bil visual basic gibi kolay bir dil değil ama çok kuvvetli bir dildir
her programlama dilinin altın kuralı önce veri tipleri aritmatik operatörler fonksiyonlar ve döngüler
bunları öğrenmen gerekir çünkü her programlama dilinde kendine özgü bir şekli vardır.
daha sonra çok basit programlar yazarak dilin program yapısını tam olarak öğrenmen gerek .
program yazmaya başlaman kolay olur

Benim gördüğüm compiler lar arasında en iyisi ve en basiti.. Birkaç özelliği var ki tam üşengeçlerin işi ( benim gibi ) .. :) İşte karşınızda " Cfree 3.5"..

kardes ilk basta kodlamaların mantıgını kavraya bilirsen öğrenmen çok daha kolay olur.
basarılar dilerim.

Öncelikle merhaba. Aslında arkadaş soralı baya bir zaman geçmiş ama yinede yanıtlayım dedim. Belki bundan sonra ihtiyacı olanlara yardımcı olur. Öncelikle c öğrenmeye karar verdiysen sana tavsiyem c# (sharp) öğrenmen. Zaten syntax c ile aynı nerdeyse hemde mevcut teknolojilere çok daha kolay adapte olabilir. Programı www.microsoft.com/express/vcsharp/ adresinden indirebilirsin. Sana tavsiyem burdan indireceğin Visual C# Express Edition ile öğrenmeye başlaman. Ücretsiz olan bir sürümüdür bu. Nasıl öğrenidem dersen sadece C# yazıp google'da aratman yeterli yüzlerce Türkçe kaynak bulabilirsin. Videolarda var dersler halinde. Onun dışında takıldığın yerleri sorarak yardımcı olmaya çalışırız.

Sayın bora;
C 'ye C den başlamanı tavsiye ederim.Ardından zaten C++ ve C# 'a kolay adapte olabilirsin.C için bi kitap öneriyim.Kitap Türkçe anlatımı sade ve kolay anlaşılabilir.Yeni başlayanlara birebir.Kitabın sonuna dogruda seviye yukselıyor.Adı "A'DAN Z'YE C KILAVUZU".Yazar Kaan Aslan.
Saygılarımla..

teşekkürler

Bence en başta dilin ismini öğrensin si dili diye bişeyin olmadığını öğrensin :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri