Sharp 9000 BTU klima soğuk üflemiyor

michael873

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Uzun süredir depoda bekleyen Sharp Plazmacluster 9000 BTU klimamı bir arkadaş yeni taşındığım eve montajladı. R22 gaz dolumu sonrası ilk çalıştırmada bağlantı yerinden bir sızıntı tespit etti ve klima çalışır vaziyetten o noktaya müdahale etti. Gaz kaçmış olabilir, yeniden basman gerekmez mi dedim ama borulara bakıp gerekli olmadığını ve normal performans almam gerektiğini söyledi. O gün bu duruma çok takılmadım ve arkadaş ayrıldı. Şimdi klimayı ne zaman kullanmaya kalksak, inanın sanki vantilatör görevi yapmaktan başka bir iş yapmıyor. Birşeyler üflüyor ama 18 dereceye almama rağmen hiç soğuk üflemiyor. İç ve dış ünitenin çalıştığını da görüyorum. Klimayı açtıktan bir süre sonra dış ünite (kompresör) normal bir çalışma sesiyle devreye giriyor, pervanesi de dönüyor. Sizce sorun gaz ile mi ilgili yoksa kondansatör vs. mi ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Önce gaz basıncının ölçülmesi lazim.

Değere göre yorum yapılabilir ancak.

Yoksa soylenecekler rahminden ileri gitmez. Maalesef.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri