Seyyar Salep Tezgahı Güç Kaynağı

stlthsl

Üye
Öncelikle herkese merhaba, iyi bayramlar. Ben Endüstriyel Tasarım 2. sınıf öğrencisiyim ve projem için 3 tekerlekli bisikletli bir seyyar salep tezgahı tasarlamam isteniyor. Bunun için bir miktar araştırma yaptım ancak gerekli bilgiye ulaşamadığımı düşünüyorum, dolayısıyla bir bilene danışmaya karar verdim. Ürünüm için ekte gördüğünüz tipte bir salep kazanı kullanmayı düşünüyorum, elektrik değerleri de gördüğünüz gibi. Aklıma UPS kullanmak geldi ama bu tarz bir tüketimi ne kadar süre besleyebilir bilemiyorum. Her türlü öneriye açığım, sizce nasıl bir seyyar elektrik kaynağı kullanmam en mantıklısı olur?

A (1).jpg
A (2).jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öncelikle herkese merhaba, iyi bayramlar. Ben Endüstriyel Tasarım 2. sınıf öğrencisiyim ve projem için 3 tekerlekli bisikletli bir seyyar salep tezgahı tasarlamam isteniyor. Bunun için bir miktar araştırma yaptım ancak gerekli bilgiye ulaşamadığımı düşünüyorum, dolayısıyla bir bilene danışmaya karar verdim. Ürünüm için ekte gördüğünüz tipte bir salep kazanı kullanmayı düşünüyorum, elektrik değerleri de gördüğünüz gibi. Aklıma UPS kullanmak geldi ama bu tarz bir tüketimi ne kadar süre besleyebilir bilemiyorum. Her türlü öneriye açığım, sizce nasıl bir seyyar elektrik kaynağı kullanmam en mantıklısı olur?

Ekli dosyayı görüntüle 87314Ekli dosyayı görüntüle 87315
2 kvA sessiz jeneratör.

1100 watt büyük rakam-değer, 5 amper büyük değer. kaç saat çalışacak önemli, ups boyu çok kısa kalır, inverterle yapayım desen aküler hem ağır olur hem de inverter kaldırmaz. çare jeneratör

1100 watt büyük rakam-değer, 5 amper büyük değer. kaç saat çalışacak önemli, ups boyu çok kısa kalır, inverterle yapayım desen aküler hem ağır olur hem de inverter kaldırmaz. çare jeneratör
Aşağı yukarı 8-10 saat çalıştırabilirsem açıkçası en iyisi olur, ama gördüğüm üzere bu kazanlar genelde termostatlı oluyor dolayısıyla salep sıcakken gücü kesiyor. Tahminimce 4 saatlik bir tüketim benim işimi görecektir.

Aşağı yukarı 8-10 saat çalıştırabilirsem açıkçası en iyisi olur, ama gördüğüm üzere bu kazanlar genelde termostatlı oluyor dolayısıyla salep sıcakken gücü kesiyor. Tahminimce 4 saatlik bir tüketim benim işimi görecektir.
bak genç adam, teori ile pratik her zaman uymaz. kağıt üzerinde yaptığın hesap çalıştırdığında seni hüsrana uğratır. 1100 watt'tan bahsediyoruz ve bu bir ısıtıcı, motor filan değil rezitans. hangi invertör bunu kaldırır ben hesap yapamam. hangi ups dayanır onu da hesaplayamam. jeneratör dayanır mı? sorusuna hiç cevap veremem. ama 5000 wattlık bir inverterün sadece elektrikli süpürge, 1500 watttlık bir su ısıtıcısı yada fön makinesi ile gümleyip bana tamire getirdiler. ütüyü filan saymıyorum. şimdi sen bana diyorsun bir güç depolama birimi ve bu bana bu şartlarda hizmet etsin. üzgünüm öyle birini tanımıyorum. üstüne üstlük bu bir seyyar araba. en kolay ve basit çözüm tabii ki bu iş için küçük tüpgaz, jeneratör bile ağlar.

aküleri kaç ayda bir yeniliyor sormak lazım

Para kazancı iyi herhalde bu tezgahla işi yaptığına göre !!!

VİDEO yazısı .
İhlas Haber Ajansı
Şanlıurfa’da işsiz bir vatandaş güneş enerjisinden faydalanarak, kendi ekmek teknesini kurdu.
Seyyar tezgaha kurduğu düzenek ile tüm elektrik ihtiyacını ücretsiz karşılayan vatandaş tezgahında yiyecek içecek satıyor.
İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: ► http://

Şanlıurfa’da 30 yıldır esnaflık yapan Ömer Faruk Demirel, işsiz olduğu dönemde aklına gelen fikirden yola çıkarak, hiçbir yerde benzeri olmayan bir düzenek tasarladı.
Motorun üzerine güneş enerjisi sistemini monte eden Demirel, aküden depolama yüklenebilen ve panelin beyni ile iletişimini sağlanabilen bir düzenek kurdu.
Düzenek sayesinde motor içerinde yer alan televizyon, buzdolabı ve ışıklandırma sistemini çalıştırmayı başaran Demirel, vatandaşlara içecek ve yiyecek hizmeti sunuyor.
İşsiz olduğu dönemlerde böyle bir fikrin akılına geldiğini belirten esnaf Ömer Faruk Demirel, “Ben üretim yapmayı seviyorum.
İlk başta işsizdim. Benim dükkanım yanmıştı.
İşsiz olduğum dönemlerde aklıma bir fikir geldi.
Hiçbir yerde benzeri olmayan bir düzenek yaptım. Düzeneğin kesimin, biçimini her şeyini kendim yaptım. Yaptığım projede, motorun üzerine güneş panelini monte ettim.
Güneş enerjisinden motorda bulunan aküden depolama yapılır.
Motorda voltu 12’yi 200 volta çevirir. Arka tarafta da panelin beyni vardır.
Beyinde aküleri doldurduğu vakit, otomatikman elektriği keser. Ürettiğimiz elektrikten televizyonumuzu çalıştırıyoruz, buzdolabımızı çalıştırıyoruz, ışıklandırmamızı yapıyoruz.
Ben yolda millete dondurma çay, kahve ve mısır ikram ediyorum. Ben bu işi 4 yıldır yapıyorum.
Ayrıca 30 yıldır da esnafım.
Allah’a çok şükür bu iş sayesinde 2 ev geçindiriyorum” diye konuştu.

bak genç adam, teori ile pratik her zaman uymaz. kağıt üzerinde yaptığın hesap çalıştırdığında seni hüsrana uğratır. 1100 watt'tan bahsediyoruz ve bu bir ısıtıcı, motor filan değil rezitans. hangi invertör bunu kaldırır ben hesap yapamam. hangi ups dayanır onu da hesaplayamam. jeneratör dayanır mı? sorusuna hiç cevap veremem. ama 5000 wattlık bir inverterün sadece elektrikli süpürge, 1500 watttlık bir su ısıtıcısı yada fön makinesi ile gümleyip bana tamire getirdiler. ütüyü filan saymıyorum. şimdi sen bana diyorsun bir güç depolama birimi ve bu bana bu şartlarda hizmet etsin. üzgünüm öyle birini tanımıyorum. üstüne üstlük bu bir seyyar araba. en kolay ve basit çözüm tabii ki bu iş için küçük tüpgaz, jeneratör bile ağlar.
Haklısınız, çok teşekkür ederim. Mümkün olduğu vakit üretici firmayla iletişime geçip onlarında önerisini alacağım, daha önce böyle bir şeyle karşılaşmışlar mı bakacağım. Sanırım en doğru yol bu, tekrardan teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri