seviye ölçümü yardımı

laplace33

Üye
Benim sorum seviye ölçümü ile alakalı. Bu konuda en ucuz yöntem hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Tank Derinlik : 25 cm
Sıvı : su
sıcaklık : max 100 C

Çok teşekkür ederim.

Samandıra ve lımıt anahtar gorurmu ısnı

Sana mukemmel bır yontem daha soylıyeyım basınc sensoru ıle cok daha klaoy ve uzun omurlu oluyor

öncelikle teşekür ederim. Switch olarak kontrol etmem gerekmekte. Haklısınız basınç salteri benimde aklıma geldi ama sorunum şu ki uygun fiyatlı bir ürün bulmak. Marka veya firma tavsiyenize kuvvetle ihtiyacım var.

Minyatur boyutlarda şamandıra bulabilir miyim? Benim bildiklerim 25 cm.'lik bir yapı için oldukça büyük kaçmakta!!

Tek seviyede çıkış yetiyorsa yani sadece tank boşalmaya yakın bir kontak veya sinyal işinizi görüyorsa kapasitif sensörü öneririm. Eğer tankın duvarı çok kalın değilse tank içindeki sıvıya dokunmadan dışarıdan ölçüm yapabilirsiniz. Böylece hem ucuz hem de temassız ölçüm yapmış olursunuz.

tankın metal mi plastik mi cam mı? eger metal degilse ve saydamsa kapasitif sensör kullanabilirsin ama tabi maliyetli olur senin için

Çay ocağın hazinesi gibi geldi bana ... hem sıcak ve buharlı ortam. Güzel iş .... , sanırım ben bir çözüm bulana kadar arkadaşlar işi çözer .

iyi çözümler, hadi kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri