Ses Geçirmez Kabin Tasarımı CNC ve Toz Toplayıcı için.

kompact panel çok içime sinmeye başladı ama.. şimdi bu fotoğrafları görünce, gerçekten çok güzel.. bir sorum olacak. mesela, mdf'de yuva boşaltma yaptığımızda, bir müddet sonra dönme olur. kompack panelde, yuva, fatura yada herhangi bir boşaltma yaparsak, dönme olabilme ihtimali var mı? bu konuda bilginizide paylaşabilir misiniz?

ses ölçümlerinde kabin kapağı açıkken 73-75 db, kapak kapalı iken 58-60 db. değerler okudum

Tebrikler, sonuç çok başarılı, hafife almayın.

Db logaritmik olarak hesaplanıyor. Gürültünün 3 db azalması, yani 75'den 72'ye düşmesi gürültünün yarı yarıya azalması demek. Devam edecek olursak 69 db de 72 db'in yarısı kadar bir gürültüye karşı geliyor.

Dönme, malZemenin çalışıp, çap yapması. Mdfnin tek tarafına kaplama sıkarsanıZ o malZeme parantez gibi olur o yüzden arka tarafına ya ıskarta kaplama sıkılır, yada gazete kağıdı., yada tek yüzüne bir işlem yapılırsa gene çalışır. Mesela rölyef gibi fatura gibi.. O sebeple sordum. Tamamen homojen bir malzememi diye.

kompact panel çok içime sinmeye başladı ama.. şimdi bu fotoğrafları görünce, gerçekten çok güzel.. bir sorum olacak. mesela, mdf'de yuva boşaltma yaptığımızda, bir müddet sonra dönme olur. kompack panelde, yuva, fatura yada herhangi bir boşaltma yaparsak, dönme olabilme ihtimali var mı? bu konuda bilginizide paylaşabilir misiniz?

Kalan malzeme çok ince olmadığı sürece olacağını sanmıyorum... 12mm de 5 mm gibi. Bende bu malzemeyi ilk defa kullanıyorum, 15mm boyda 4mm civatayı biraz zorladığımda kompozitte diş sıyırdı, 25mm boyda 5mm civata ile tekrar ev açıp iyice sıkmama rağmen sıyırma olmadı. Küçük çaplı civatalarda çok sağlam diş tutmuyor, ahşap civatası kullanmak daha mantıklı geliyor bana... makinayı tamamen bitirdikten sonra alüminyum malzemede deneme yapacağım, ama esneme yapacağını pek sanmıyorum.
Ben dönmeyi yanlış anlamışım, ama dönme yapacağını sanmıyorum, ısı nem ve kimyasallardan etkilenen bir malzeme değil çünkü.

Cnc pandograf makineme kabin yaptırmak istiyorum ses ve tozu dısarı cıkmasını önlemek için uygun fiyata yapan varmı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri