servo sürücü eğitimi

Herkese merhaba ;
Ben servo motor , sürücü ile ilgili eğitim almak istiyorum Ankara'da bu işi bana öğretebilecek yerler var mı ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Servo motorlar markalarına göre değişir.Nasıl bir eğitim istiyorsunuz servo motor tamirimi yoksa kullanmak için eğitim mi?Eğer kullanmak için eğitim istiyorsanız servo motorlar makine dışında kullanılmaz makinelerin kontrol üniteleri ve servo motorlar bu kontrol üniteleri üzerinden kullanılır.G ve M kodları vardır makinelerde bu kodlarla kontrol edilir.
Servo motor ve sürücüleri tamir konusunda bilgi istiyorsan bu başlı başına bir sektördür.
Ben ankara yı bilmem askerde gelmiştim ankara etimesgut a,nasıl bir eğitim istiyorsunuz ona karar verin.

Servo motorlarla ilgili nezaman siteye birşey yazsam karşıma siz çıkıyorsunuz :)
cnc makinelerde x-y-z....... eksenlerinin arızaları mesela geçen bir mesaj daha yazmıştım servo motor yandı diye bunun sebebi motor frenindende olabilir denildi. Bu gibi arızaları nasıl tespit ederim nereden başlamalıyım gibi....

cnc teknik servisle irtibata gecerek daha basit olur yada cnc kendi projesini okuyarak ariza cozumu olur

cnc kendi kontrol ekraninda arizasini msj olarak ekrana dusuyor ordanda yola cikilabilir

motor konnektörlü enkoder konnnektörü kaç pimli olduğunu şimdi hatırlamıyorum ama en az 12 pim. birde güç konnektörü var oda 4 pimli 3 faz 1 toprak zannedersem. Toprak kesinde diğerleri 3 sargı ama kaç volt olduğunuda anlayamadım hocam. Birde mesela bunun kolay bir yolu yokmu direk şunu görürsen motorun ac veya dc olduğunu anlarsın gibi?

kaç volt olduğunuda anlayamadım hocam. Birde mesela bunun kolay bir yolu yokmu direk şunu görürsen motorun ac veya dc olduğunu anlarsın gibi?
motora bakıp anlaşılır mı bilmiyorum.
ama ben olsam 2 şey yapardım.
  1. etiketine bakardım.
  2. güç kablosu üzerinden panosuna gider ölçtüm yapardım.
Not: projenin olmadığını farzediyorum.
Şayet büyük kompak bir makine ise motorun dc olacağını zannetmem

Motorun etiketinde dc veya ac yazmıyor panosunda zaten servo sürücüsünden geliyor gücü.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri