Servo motor bağlantı - Yardim

seniorYG

Üye
Merhaba sevgili forum üyeleri.

Elimde Mitsubishi servo ve driver seti var. İlgili görselleri ve sürücü manuelini ekliyorum.

Ayrıca elimde çin malı xch-mk4 model 4 eksen usb mach3 kartı var. Kartin manuelini de ekliyorum.

Servoyu pozisyon kontrol modunda sürmek istiyorum fakat şöyle bir problem ile karşılaşıyorum. Mach3 kartinda pulse(-) yi sürücünün step(-) bağlantısına, direction (-) yi de yine sürücünün dir(-) kismina bağlıyorum. Mach3 kartinin step(+) ve dir(+) baglantisi birleştirilmiş ve 5V yazılmış üzerine. Bu çıkışı sürücünün step(+) ve dir(+) bağlantısına mı bağlamam gerekiyor acaba?

Sadece step ve dir baglayip sinyal verince motor son sürat dönüyor. Bu 5v yazan ve step(+) ile dir(+) nin birlesimi olan çıkışı sürücünün hangi girişine bağlamam gerek?

Manuelde 3.1.1 nolu konuda pozisyon kontrol modundaki şema verilmiş fakat sürücünün 5v girişi yok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla.
6e385faeb572b92c5a6555e226a107c2.jpg

b26418c4675816aebae1f7c4d35d0f6b.jpg

92449e79daa6acfc52b5260151be3373.jpg

ff10f43bd1ff302e321a1118ee401fa7.jpg

ee4f50b8f8146308b2252e455793676b.jpg

98aed9d4e23cf4818ba27eb7819ab178.jpg

Ekli dosyalar

• sh030031b.pdf
    4.7 MB · Görüntüleme: 21
  • MKIV.pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 16
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yardımcı olabilecek kimse yok mu acaba

Pulse+ ve dir+ sinyalleri 5v bağlamalısın diye göstermiş sf. 10da.

Hocam surucude eksiler ortak, kontrol kartinda artilar ortak. Onu çözemiyorum
Sayfa 7 ye bakabilir misiniz? Pulse+ ile dir+ ortak. Surucude ise pulse,direction ve digital common var. Sg diye geciyor. Onu ortak - olarak anliyorum. Ben kontrol kartının 5v unu SG ye baglarsam sanki ortak eksiye baglamis olacakmisim gibi anlıyorum
Digital ortak yani SG'yi ortak eksi olarak anliyorum. Oraya kontrol kartinin ortak artisini verebilir miyim? Yoksa yanlış mi anlıyorum. Diger pdf surucuye ait. Sayfa 33 de ornek baglanti şeması vermis.

Çözüldü
Ortak 5V çıkışını sürücünün SG pinine yani digital common a bağladım.

Merhaba ,

Rica etsem Pulse , dir ve 5V dışındaki yaptığınız servo sürücüdeki diğer bağlantılarıda paylaşırmısınız.
Bu bağlantı şekilleri Delta marka servo drive içinde aynımıdır?
Mach3 uyumlu 5 eksen lpt portlu kontrol kartı ile delta marka servo drive kontrol edebilirmiyim?
Maalesef servo ile ilgili hiç bilgim yok.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba. Mitsubishi ile delta ayni baglantiya sahip degil. Bahsettiğiniz kart ile surebilirsiniz fakat iletişim hizi bi hayli düşük olur. Bu forumda servo motor yazıp tüm konuları incelemenizi tavsiye ederim.

Merhaba. Mitsubishi ile delta ayni baglantiya sahip degil. Bahsettiğiniz kart ile surebilirsiniz fakat iletişim hizi bi hayli düşük olur. Bu forumda servo motor yazıp tüm konuları incelemenizi tavsiye ederim.
Tamamdır teşekkür ederim.

Merhaba diğer servolar içinde size yardım edebilirim..

Efendim sürücü puls dalga formlarını negatife çevirmeyi denedinizmi yani 21 nolu parametreyi 10 yaparsanız belki düzelecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri