Servis ücreti hakkında

bence yakın zamanda 70 liraya bir avize bile taktıramayacaklar farkındamısınız etrafınızda yeni yetişen kaç tane ii usta var......

Leonardo da vinci bir bayanın yağlıboya portresini yapıyormuş.
Resmi yarım saatte bitirmiş ve 300 dolar istemiş.
Kadın itiraz etmiş.
---Neee ! yarım saatte yaptığın resim için 300 dolarmı istiyorsun demiş.
Üstat da ;
---Hanımefendi ! ben, bu mesleğe 30 yılımı verdim. 30 yıl artı 30 dakika demiş.

Bunlar toplam 1 saatte bitecek iş, yol parası vs 70 TL çok. Bir gün çalışan ustanın yevmiyesi 100 TL yi geçmez. Çok fazla çok...

Siz ne iş yapıyorsunuz ?

Memur falan mısınız ?

Hiç doktora gittiniz mi ?

Ya da avukata ?

Benim mesleğimin ederini müşterim mi belirleyecek ? Çok basit işti, niye kendisi yapmadı da beni çağırdı ?

"1 satlik iş" diyenlere 26 yıl + 1 saat diyorum...

Bunlar toplam 1 saatte bitecek iş, yol parası vs 70 TL çok. Bir gün çalışan ustanın yevmiyesi 100 TL yi geçmez. Çok fazla çok...

sevgili dostum sen hindistandamı yaşıyorsun neden çokmuş 1 saatte bitmesi seni ne ilgilendirir 1 dakikada da bitse kalifiye eleman evin içine girmiş arabasını takımlarını sana bağlamış biraz merhametli olalım

Belki az bile; ben 7 avize taktım, mutfak dolabı altına 2 ralina bağladım ipli, büyüteçli ayna monte ettim, raf monte ettim, dimmer anahtar değiştirdim, 100 TL aldım, hatırı sayılır bir arkadaşımdı. Bazıları 1 sigorta değiştirmeye 20TL alıyor, emeğe saygı :)

İyi akşamlar arkadaşlar yeri burasımı bilemeyorum,
Benim sorum, 5 tane avize, 1 aspiratör montajı bunda kaç lira alınmalı 70 lira fiyat dendi çok geldi o yüzden sorma gereği duydum teşekkürler...

bence değil o fiyatin az yada çok olduğunu tespit edebilmeniz için başka fiyatlar olmalı ki kıyas olsun yoksa sizin çok demenizin bir önemi yok kolaysa kendiniz yapın cebinizde kalsın para yeri bilmiyorum ama ağaç takoz vardır çekmez diye delik deler dübel atılır ağzın burnun toz dolar avize kutsunda gelir onlarça parça topla uğraş dur vs. sağlam para verki sağlam işçilik talep et allah göstermesin o avize düşse çoluğun çocuğun zarar görse 20 tl uygun yaptırmıştım dersin.

Forum istatistikleri

Konular
128,612
Kullanıcılar
450,614
Son üye
goktug59

Yeni konular

Geri