Seri Bağlı Aküyü Şarj Etmek

seri bağlantı sökülmeden paralel bağlantı yapılmaz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba. Aküleri paralel bağlayıp şarj ederken aradaki 2 köprüyü de mutlaka çıkarmanız gerekiyor, aksi halde 3 akü de kısa devre olur, alttaki çizimden de net görüldüğü gibi. Krokodillerle paralel bağlantıyı sağlayıp 3 akünün şarj akımı (Akü amper-saat kapasitesinin 1/10'u kuralına uyularak) toplamı kadar olan
şarj akımı amperi. paralel olarak uygulayarak üçünü şarj edersiniz, bir sıkıntı olmaz. Ancak akülerin iç dirençlerinin, voltlarının, amper-saat kapasitelerinin bu paralelmeyle olan ortak şarjda birbirlerinin aynisi olması gerekiyor, çünkü akü şarj akımı tam üçe bölünmeden bazılarından daha fazla olarak bu durumda geçebilir, buna da dikkat edin.

kamp seti yapmıştım bende, inverter 24v güneş paneli 20volt verdiği için 12v olarak şarj edip 24v tüketmem gerekiyordu, bende çözümü yıldızüçgen pako ile halletim :) şu an hala öyle duruyor
pako konum1 şarj modu konum2 24v

kamp seti yapmıştım bende, inverter 24v güneş paneli 20volt verdiği için 12v olarak şarj edip 24v tüketmem gerekiyordu, bende çözümü yıldızüçgen pako ile halletim :) şu an hala öyle duruyor
pako konum1 şarj modu konum2 24v
usta be ben bilmediğim için soruyorum bir çizim yapıpta yayınlasana, bilmemek suç değil,öğrenmemek ayıp.

onun bağlantısına bakmak için yeniden tüm klips ve makoronları yekün çözmem gerekiyor,
bakayım yarın hatırlayabilirsem yaptığım bağlantıyı çizmeye çalışırım, zaten 3 elektrikçi bir araya gelip yapmıştık

Son düzenleme:
Şarj regülatörünüz 12 volt ise seri akülerinizi ayırıp tek tek şarj etmelisiniz. Başka bir şekilde şarj olmaz.

Birde 12 volt 9 amperlik bir akü için 3 amperlik şarj akımı yüksek. 900 ma lik bir şarj uygulamanız gereklidir.
Merhaba bende de 12 volt 9 amper akü ile çalışan araba var ben onun yerine 2 tane 12 volt 9 amper aküyü seri taktım taktım ve yeri de her zaman söküp şarz etmeye müsait değil bunun için ne yapmam gerekiyor bu arada orjinal şarz adaptörü 12 volt 1 amper

Yanlış iş yapmışsınız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri