Serbest Tüketici Olmak

Bende bugün görüştüm ve yaklaşık 20000000 kwh tüketim için %2.5 indirim uygulayacaklarını söylediler :S 5 tane şantiyenin toplam harcaması bu.Sizce verilecek hizmete tedaşa göre nasıl olur? Ankara için hangi şirketler özel dağıtım yapıyorlar acaba?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Şu an Akenerjinin ciddi bi potansiyeli var , en büyük indirimi uygulayan firma da Akenerji. Bunun dışında gugıldan otoprodüktör firmaları diye aratırsan Türkiye'deki enerji tedarikçilerini görebilirsin. Hizmette herhangi bir değişiklik olmayacak , sadece daha ucuza enerji kullanacaksınız , zaten Akenerji de mevcut Tedaş hattını kullanarak size enerji verecek

Herhangi bir arıza olduğunda hatlarında tedaş kadar hızlı müdahale edebileceklermi acaba

Hizmetler,yine tedaş veya dağıtım lisanslı şirketler tarafından yapılacağı için,hizmet kalite-
sinde bir değişiklik olmaz.

Arkadaşlar Elinde Örnek Serbest Tüketici Anlaşması olan varmı...?
Varsa Paylaşmanız Mümkünmü...?
Şimdiden Teşekkürler...​

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle sayacın enerji transferi kapsamında Aydem tarafından uygunluğunun kontrol edilmesi gerekiyor.Aydem'in belirteceği standartlarda sayaç ve donanım takdırıldıktan sonra dilekçeyle Aydem'e başvuru yapılıyor. ( tüketim noktası bilgileri imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesiyle birlikte ) Aydem tek hat şemalarını hazırlayıp size vermek durumunda , tabi Aydem bu durumdan pek memnun değil hatta pazarlığa girdi bile ( akenerjinin indirim miktarının çok altında olsa da ) Belgeler tamamlandıktan sonra yapılması gereken tek şey tedarikçi firmayla sözleşmenin yapılması. Bütün işlemler 15 nisana kadar tamamlanmalı.

Bu hafta boyunca Akenerji Ege Bölgesi'nde bu konuyla ilgili seminerler verdi. Ciddi bir potansiyel var. Ekstradan sormak istedikleriniz olursa özelden mesaj atabilirsiniz, firmam Akenerjiyle sürekli iletişim halinde , bazı bölgelerde(ege bölgesinde)Aydem'le olan ilişkilerde biz devreye giriyoruz.

Sayın enjinia ve diğer arkadaşlar tesekkur ederım yardımlarınız ıcın. Bızım tuketımımız cok az bazı arkadaslar 20mılyon kw yazmıslar. Bıze gelen faturalar aylık 5000tl cıvarlarında ısımız geregı az kullanıyoruz. Yınede basvuru yapmalımıyım sızce ındırıme gıdebılırlermı. Ayrıca organıze sanayı bolgesı oldugumuzdan yanımızda bulunan 3 fabrıkaylada anlasarak aynı anda masaya oturursak sankı bıraz daha ındırım sansımız olur dusuncesındeyım yorumlarınızı acıl olarak beklıyorum teşekkürler

Serbest tüketici yönetmeliği "heryıl 31 ocaka kadar Enerji Piyasası düzenleme kurulu tarafından limit belirlenir." (Serbest tüketici yönetmeliği madde 14) demektedir. Buyıl 28 ocakta toplanarak bunu belirledi ve 2 şubat 2010 tarihli resmi gazetenin ilanlar bölümünde bu yayınlandı (Resmi Gazete) adresinden ulaşabilirsiniz bu limit 2009 yılı için yıllık 480.000 kwh'ti ama 2010 yılı için limit 100.000 kwh'e düşürüldü. Yani 2009 yılındaki tüketiminiz 100.000 kwh ve üstüyse 2010 yılında serbest tüketici sınıfına girersiniz. Bu du durumda elektrik tedarikçi bir firmayla anlaşma yaparak pazarlık usulü ile enerjinizi istediğiniz firmadan alabilirsiniz. Bu iş birkaç firma birleşerek olmuyor. Ancak aynı şirkete ait birkaç işyeriniz varsa talep birleştirme yoluyla serbest tüketici olabilirsiniz. Saygılar.

ayrıca yıllık tüketiminiz (2009 yılı) toplam 32-33.000 tl yi aşıyorsanız serbest tüketici olabilirsiniz. 100.000 kwh x 0,316 tl = 31.600 tl ( Reaktif enerji bedelleri dahil değil).

Bizim yıllık tüketimimiz 200000 kw cıvarında bunun ıcın yaklaşık olarak ne kadar indirim alabiliriz aslında sormak istediğim buydu. Düzcede bulunmaktayız. Teşekkürler

Son düzenleme:
Serbest tüketici yönetmeliği "heryıl 31 ocaka kadar Enerji Piyasası düzenleme kurulu tarafından limit belirlenir." (Serbest tüketici yönetmeliği madde 14) demektedir. Buyıl 28 ocakta toplanarak bunu belirledi ve 2 şubat 2010 tarihli resmi gazetenin ilanlar bölümünde bu yayınlandı (Resmi Gazete) adresinden ulaşabilirsiniz bu limit 2009 yılı için yıllık 480.000 kwh'ti ama 2010 yılı için limit 100.000 kwh'e düşürüldü. Yani 2009 yılındaki tüketiminiz 100.000 kwh ve üstüyse 2010 yılında serbest tüketici sınıfına girersiniz. Bu du durumda elektrik tedarikçi bir firmayla anlaşma yaparak pazarlık usulü ile enerjinizi istediğiniz firmadan alabilirsiniz. Bu iş birkaç firma birleşerek olmuyor. Ancak aynı şirkete ait birkaç işyeriniz varsa talep birleştirme yoluyla serbest tüketici olabilirsiniz. Saygılar.

Teşekkürler sayın remi

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri