sensorle kucuk el kumandalı preslerı otomatık yapmak

taluu

Üye
Sevgılı arkadaslar 0.75 kw 6 adet el kumandası ıle calısan presım var
bunları sensor vasıtası ıle otomatık hale getırmek ıstıyorum yanı malzemeyı gorunce motor calısacak kalıp malzemeyı ezecek ve gerı yerıne donecek devamında yıne malzeme gelınce yıne aynı hareketı tekrar edecek
bu arada motorların cok hızlı donmemesı lazımkı karsılıklı malzemeyı presleyen kalıplar kırılmasın

hepınıze saygılarımla
sımdıden tesekkurler ılgılerınıze
otomasyon

malzemeyi PRES lere yürüyen bant ile mi sürmeyi düşünüyorsunuz.

Böyle bir sistem olur. Ama bunu sizmi yapacaksınız? Dediğiniz presler ilik düğmede kullanılan preslermi? makinelerin resimleri olsa birde çalışma sistemini biraz açıklarsanız daha çok yardımcı olabiliriz.

arkadaslar ana makınadan 2 cm 5 cm kalınlıgında sabun kalıbı devamlı olarak akıyor bunun onune konulan kucuk presler devamlı olarak akan sabun kalıbı geldıkce el kumandalı olarak yavasca kapanıp acılıyor dolayısııle kalıp arasında kalan malzeme bıldıgınız el sabunu olarak yere dusuyor ılgınıze cok tesekkur edıyorum bana yardımcı olabılırsenız sevınırım saygılarımla

Sn. taluu;
siz sistemi gördüğünüzden ve bildiğinizden bişeyler düşünüyorsunuz ama biz sadece şurası şöyleyse böyle olur diye sadece aklımızdan yorum yapıyoruz.bu işin tabiki otomasyonu mümkün ama veriler az kalıyor kullanılacak sensörler kapasitif olucak ama preslerin kapandığını görenler endüktif olabilir yada presler çift taraflı sıvama preslerinden midir.? senkronizeli bi çalışma olucak mı yani bi sürü soru açıkta kalıyor resimleri ve tam olarak çalışma şekli nasıl olucak.motorlar sürücü ile mi çalışıyor?motorlar çok hızlı olucak yazmışsınız o zaman çalıtıktan yada tam devrini aldıktan sonra mı kapanacak pres yada daha başka bi sürü açık nokta var?

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri