Sensörlü şarjlı gece lambası sorunu

Powerbank akım gücü yetmiyor olabilir.

5v normal telefon şarj cihazına bağladım sorun olmuyor. fakat 3 farklı powerbankta aynı sıkıntı oluyor
O zaman powerbankta kullanamayacaksınız, powerbank devresinde data girişleri sinyal bekliyor olabilir,
şemasını ekledim

Tabiiki bu devreyi yapmayacaksınız.:
16623269716041785737607169405584.png
,
benim daha önce gördüklerimde bu bağlantılara dikkat etmemiştim, yeni birşeyler öğrendim.
Entegrenin data sheet ine baktım, PS ucunu (+D) gnd ye bağlamanız gerekiyor, uyku modu girişi, (bağlı değilken devreyi durdurmak için) denemeye değer, seri dirençler olduğundan bozulmaz, tabiki + ucuna dikkat ederek. Karar sizin. Powerbank 1.5Amper olduğundan akımla ilgili bir problem olmaz.
BİTMEDİ:
Bu işlem için birşey sökmenize veya monte etmenize gerek yok, sadece ara kablo da düzenleme yacaksınız.

Son düzenleme:
O zaman powerbankta kullanamayacaksınız, powerbank devresinde data girişleri sinyal bekliyor olabilir,
şemasını ekledim

Tabiiki bu devreyi yapmayacaksınız.:
Ekli dosyayı görüntüle 90450 ,
benim daha önce gördüklerimde bu bağlantılara dikkat etmemiştim, yeni birşeyler öğrendim.
Entegrenin data sheet ine baktım, PS ucunu (+D) gnd ye bağlamanız gerekiyor, uyku modu girişi, (bağlı değilken devreyi durdurmak için) denemeye değer, seri dirençler olduğundan bozulmaz, tabiki + ucuna dikkat ederek. Karar sizin. Powerbank 1.5Amper olduğundan akımla ilgili bir problem olmaz.
BİTMEDİ:
Bu işlem için birşey sökmenize veya monte etmenize gerek yok, sadece ara kablo da düzenleme yacaksınız.
teşekkürler. fakat, fotoseli aç kapalı bir sensör buldum. gece modunda aynı sorun oluyor. sabah modunda sorun olmuyor. bunun hakkında ne diyeceksiniz. sizin yazdıklarınızla paralel mi?
diğer sensörlerin, hareket ve fotoseli otomatikti.

teşekkürler. fakat, fotoseli aç kapalı bir sensör buldum. gece modunda aynı sorun oluyor. sabah modunda sorun olmuyor. bunun hakkında ne diyeceksiniz. sizin yazdıklarınızla paralel mi?
diğer sensörlerin, hareket ve fotoseli otomatikti.
1. "Sabah modunda sorun olmuyor" dediğiniz tam anlatırmısınız.
2. Gözlemediğiniz durum çekilen akımla ilgili olabilir,
Multimetreniz varsa bakabilirsiniz, ama daha kolayı kabloyu dediğim gibi bağlayıp deneyebilirsiniz.

1. "Sabah modunda sorun olmuyor" dediğiniz tam anlatırmısınız.
2. Gözlemediğiniz durum çekilen akımla ilgili olabilir,
Multimetreniz varsa bakabilirsiniz, ama daha kolayı kabloyu dediğim gibi bağlayıp deneyebilirsiniz.
data+ ve gnd yi bağladım. aynı hocam.

sensörde sabah ve gece modu var. sabah modunda gün ışığı olduğu için, sensör lambaya çıkış vermiyor.
gece modunda ortam karanlık olduğu için, lamba hareket görünce yanıyor.

data+ ve gnd yi bağladım. aynı hocam.

sensörde sabah ve gece modu var. sabah modunda gün ışığı olduğu için, sensör lambaya çıkış vermiyor.
gece modunda ortam karanlık olduğu için, lamba hareket görünce yanıyor.
1. Data + olduğundan eminmisiniz, diğer ucu da deneyebilirsiniz, kısa devre bir problr yaratmaz.
2. Tamam, yani sabah modunda akım çekmiyor veya çok az çekiyor onun için problem olmuyor.
3. "Problem sadece akım çekince oluyor" bunu bir şekide başka bir cihazla (telefon dışında) akım çekerek deneyebilirmisiniz ? Elinizde watlı bir direnç 47ohm 100ohm arası ve voltmetre varsa.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri