SENSÖR BELİRLEME

sensörler tbiki kullanılabilir ama müşteri memnuyetsizligi yaratabilir kullanım şartları koşullarına göre bozulabilir ama sürücüye enkoderle yol vermek pahalı olsada stabildir ve diyelimki 100 adım dönmek için ensörü aldık malzeme veya üretilen malzeme neyse buna göre ayar gerekecek niye niye işin kolayı varken zoruyla ugraşasın:)

Sıvı Seviye kontrolü için , tipik şamandıra mantığında çalışan , Manyetostriktif Cetveller kullanabilirsin ( 1mm veya 1mm den daha az hassaslık ile), ayrıca bu tarz sensörlerin koruma faktörlerini iyi incele benim tavsiyem ("Ingress Protection"-IP). Yada kapasitif sensörler ile sadece belirli bir seviye kontrolü yapabilirisin.

İyi çalışmalar

Seviyesini ölçeceğin sıvının özelliklerini dikkate al. Eğer tutkal gibi yoğun ve kalıntı bırakan bir sıvı ise kapasitif sensör uygun bir çözüm değil. Böyle bir sıvının seviyesini ben laser sensör ile uzaktan ölçtüm, oldukça başarılı. Seviye ölçümünde ultrasonic sensörler yada şamandralı sensörler kullanılabilir.
Devir ölçümünde de eğer çok yüksek bir devir yoksa en ucuz çözüm endüktif sensörlerdir.
Selamlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,278
Kullanıcılar
450,104
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri