sebeke prizinde sorun

y.ar

Üye
slm arkadaşlar benim sorunum şu.tesisimizde cat5 data kablosu ile görüntü alcamız lg marka lcd tvmiz var.cat5 cabloyu tv nin yanında vga cabloya ceviriyoruz.tvden goruntu alamıyoruz.tv nin enerji beslemesini upsden aldıgımız zaman problem yok.ama sebeke prizinden alınca görüntü alamıyoruz.işin içinden cıkamadık.ayrıca bu tesis avm içinde.avm ortak mahal prizinden alıncada problem yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
slm arkadaşlar benim sorunum şu.tesisimizde cat5 data kablosu ile görüntü alcamız lg marka lcd tvmiz var.cat5 cabloyu tv nin yanında vga cabloya ceviriyoruz.tvden goruntu alamıyoruz.tv nin enerji beslemesini upsden aldıgımız zaman problem yok.ama sebeke prizinden alınca görüntü alamıyoruz.işin içinden cıkamadık.ayrıca bu tesis avm içinde.avm ortak mahal prizinden alıncada problem yok.

Hocam biraz daha açıklayıcı bilgi verseniz daha iyi olur.Ölçüm yaptınız mı faz kalemiyle falan?

Çevirme işlemini adaptör ile mi yoksa lehimleyerek mi yatınız. Bu işlemde bende problem yaşamıştım.VGA adaptöründe şase bağlantısında tam bir temas sağlanamadı , ben de teker teker tüm şaseleri birleştirerek lehimlemiştim.

çevirmeyi orjinal cevirici adaptör kullanarak yaptım.

faz kalemi ile olçum yaptım.sormadık muhendis kalmadı.ama cevabını alamadım.soruyu duyunca hepsi donakalıyo.ayrıca aynı prizde mekanik balastlı plc armaturde calısmıyo.

voltajı olctum.frekansı olctum.topragı noturu olctum.kafayı sıyırmak uzereyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri