Seçici pako şalterle astronomik zaman rölesi

elk_p_k

Üye
Merhaba,
Seçici pako şalter,astronomik zaman rölesi ve kontaktör arasındaki bağlantı nasıl olmalı?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Astronomik timer in üzerinde sema var c1 ve c2 diye 2farkli kanal var role nin 2nolu com ucuna faz ver 1noya kontaktor bobinini bağla buraya kadari tamam mi

Sen bu devreye 0-1 pako mu bagliyicakain onu anlayamadım ?

Kullanacağım rölenin şeması bu şekilde.İki fazlı seçici pako şalter kullanmam lazım.

Ekli dosyalar

• 20170216_091926.png
    20170216_091926.png
    58.4 KB · Görüntüleme: 77
Iki kutuplu mandal buton 1-0-2 anladim bunla neyapacaksin tam anlayamadım

Beslenecek sistemi hem astronomik röle ile zaman ayarlı şekilde "otomatik" hemde el ile kontrol için "manuel" olarak çalıştırmak için 1-0-2 şalter kullanacağını sanıyorum.

1-0-2 seçici şalterin 1 numaralı ucuna astronomik röleden gelen 3 numaralı (röle çıkışı) ucu bağlayın.
1-0-2 seçici şalterin 2 numaralı ucuna direkt faz ucu(daima canlı uç) bağlayın. (İsterseniz astronomik rölenin 2 numaralı ucunu da bağlayabilirsiniz, 2numaralı uçta da daimi elektrik var şemadan görüldüğü üzere.)
1-0-2 seçici şalterin ortak ucunu da kontaktöre bağlayın.

Şalter 1 konumunda iken astronomik röle zamanı geldiğinde rölesini enerjilendirecek ve kontaktöre enerji gidecektir. 0 konumunda ken hiçbir şekilde kontaktöre enerji gitmeyecek sistem kapalı kalacaktır. 2 konumunda iken kontaktöre daimi enerji gidecek şalter kapatılana kadar sürekli enerjili kalacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri