Schneider PLC i Yeni Başlıyorum

Piyasada en çok kullanılan Schneider yazılımı SoMachine

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
m238 veya m218 plcleri somachine değil de codesys ile programlanıyor mu...Ben de Schneider kullanmaya başlıyorum inşallah.. Deltadan sıkıldım gari...Ama Somachine hakkında kaynak yok..Nasıl olcak bilmiyorum.

dostum SoMachine kullanıyorum çok memnunum takıldıgın her konuda yardım bölümüne bak. bende s7-200 den geçtim SoMachineye biraz zorlandım ama zamanla çözdüm.ögrenme konusunda temel olarak mast a bir bak sonra function block kavramını ögren degişken tanımlamalara dikkat et yardım menüsü çok kapsamlı herşeyi ordan ögrenebilirsin

dostum SoMachine kullanıyorum çok memnunum takıldıgın her konuda yardım bölümüne bak. bende s7-200 den geçtim SoMachineye biraz zorlandım ama zamanla çözdüm.ögrenme konusunda temel olarak mast a bir bak sonra function block kavramını ögren degişken tanımlamalara dikkat et yardım menüsü çok kapsamlı herşeyi ordan ögrenebilirsin
Kendı basınamı ogrenıyorsun yoksa bır kurs ortamında mı
(Bilgilerin için tesekurler) :)

kendi basıma ögreniyorum kursları çok pahalı ve çok hızlı ilerler o yüzden kendim çözüyorum yavaş yavaş şuan modbus ile atv 31 sürdüm çalışıyor atv 32 parametrelerini ayarlamaya çalışıyorum modbusla sürecem sonra canopen e geçecem takıldıgnız yerde yardım etmeye çalışırım elimden geldigince...

schneider twidoyu programlamak için kaç farklı program war? somachine yenı duydum zaten bnde twıdo da yenıyım suıte dıye software ini indirdim cok karmasık geldı? bu konuda ne önerirsiniz

Schneider LMC058 ve 258 in fiyatları hakkında bilgisi olan ver mı acaba ?

Ben daha önce twido plc yi bir meslek lisesinde görmüştüm ama uygulama yapmadığım unuttum daha cok seimens s7-200 plc ile ugraştım.Seimens haberleştirmeleri cok zor olduğu için schneider plclere gecmek istiyorum acaba yanlış bir karar vermiş olmam değilmi arkadaşlar....

Plc s7-200 yenı baslaycagım nasıl ogrenebılrım bu programı

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri