Schnedier Marka Servomotor ve Sürücüler

Schnedier Marka Servomotor ve Servo Sürücüler olduğunu biliyormusunuz?

Saygılar.:cool:

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Biliyoruz...
peki siz dandik olduklarını biliyormusunuz?
örneğin "girişini tetikleyeyimde gitsin" bile diyemediğimizi?

örneğin "girişini tetikleyeyimde gitsin" bile diyemediğimizi?
Bence bu dandik oldugunu gostermez. Bazi isler icin ozellikle bazi ozelliklerin olmamasini biz istiyoruz. Kullanmayacagimiz kisimlar icin gereksiz yere maaliyet yukseltmiyor.

max 7 khz hızlı çıkışa sahip telemekaniğin plc leri. en dandik servo motorun bile tam devirde çalışabilmesi için 10 khz gerekli, omron 100 khz rahatlıkla ulaşabiliyor, kaldı ki puls le sürme olayı biraz eskidi.. ama en son çıkan schneider ürünlerini duymuştum servo konusunda hamle yapıldı ama hiç bir bilgim yok o konuda , gayet iyi olduğunu duydum bir kaç kişiden..

ben iki eksen uygulaması yaptım gayet güzel ve sorunsuz ama daha iyilerinide gördüm schneider servo konusunda daha yeni atılımlar yapıyor sorunları çözeceğine ve kalitesini schneider standartına getireceğine eminim..

m340 seisi cpu ya modül ile 2x 200 khz puls üreteç takabilirsiniz.

Lexium 05 lazim bana satan varmi ikinci el veya sifir olabilir

sıfır ürün temin etmek için schneider electric in otomasyon bayileri ile irtibata gecebilirsin.

Sch herzaman; ürünlerini piyasaya çıkarttıktan ve satıldıktan sonra geliştiriyor yada tamamlıyor...
ben atv 71 hariç hiçbir cihazının doğru dürüst çalışır durumda direkt piyasaya sürüldüğünü görmedim...

hep ürünleri piyasaya salar...ilk dönemlerinde ürünler yerlerde sürünürde sürünür..
hep böyle olmuştur...böylede oluyor...
twido ilk çıktığında 64 tm ın sadace ilk 10 u çalışıyordu mesela... 512 word sonrasına yazdığınız değerler saklanmıyordu örneğin...
lexium 05 de öyle......Piyasaya sürüldü kullanmaya başlandı ondan sonra geliştirilmeyede başlandı....

Mesela bilirmisinizki şimdi çatır-çatır kullanılan XBT paneller ilk çıktıklarında ekrana bir harf bile bir nokta bile ekleseniz programı ekrana atmak 35-40 dakika alıyordu...evet evet 25-35 dakika......
------------------------------
Bence bu dandik oldugunu gostermez. Bazi isler icin ozellikle bazi ozelliklerin olmamasini biz istiyoruz. Kullanmayacagimiz kisimlar icin gereksiz yere maaliyet yukseltmiyor.

Ayrıca sizin söylediklerinizle hiç alakası yok, neden derseniz benim söylediğim şey üzerinde olan girişlerden tetikleyebilmek...bu ek maliyet değilki.zaten giriş var değilmi? hatta can üzerinden okumanız bile olası çokda hızlı girişler...
ama düşünmemişler tetiklemek gerekebileceğini, sadece okadar..:)
Dahili poziyonlar var cihaz içinde...ama niye var? haberleşme üzerinden yollamak için :D...
e peki madem haberleşiyorum dahili pozisyona ne gerek var? :D o belli değil :D

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri