Schaub Lorenz P2911 TF CELEBRITY

hayal-et

Üye
Selam,

Schaub Lorenz P2911 TF CELEBRITY(72 ekran düzlerden) model televizyonun ekranındaki görüntü alt ve üst köşelerden dışarı doğru (sağa sola) genişlemiş, bombeli bir görüntü var.orta kısımlarda kayıp yok gibi .çok aradım şemasını bulamadım.
eğer çözüme yardımcı olabilecekse devre fotoğrafını çekebilirim.
yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden teşekkürler.

öncelikle voltajları ölçmeniz gerekir sorununuz saptırma bobini ve devresinde eht etrafında bulunan horizantal tr sinin ayaklarına gelen voltajları ölçün daha sonra yine horizantalde bulunan pals trafosunu yoklayın trafo sıçrama yapıyo olabilirflaman voltajı tv ye göre değişir ama 12 veya 8 volt gibi bi değer görmeniz lazım tüm besleme voltajlarını ölçün daha sonra duruma göre tartışalım

kusura bakmayın bir süredir yoktum burada. bi teşekkür bile edemedim. yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

bendeki sorunda ekranın sağ ve soldan genişlemesi.bu sebepten yazılar ve görüntü gözükmüyor.tv nin arka tarafında tornavida ile ayar yeri var iki tane galiba biri renk diğeri görüntü ile ilgili kurcalayarak analadım.fakat görüntüyü belli bir noktaya getiriyor daha fazla yapmıyor.örnek: "ntvspor" yazısını "vspor" olacak kadar düzeltiyor. önceden sadece "por" du.ne yapmam gerekir.okuduklarımdan anladığım kadarı ile servis menüsüne girip sağ sol ayarlarını yapmam gerekmiş.bu ayarlar nedir ve hangi isimli seçeneklerde yapılır.mslum ingilizce yazar kesin.yada bu modelin fabrika ayarları olan rakamlar nedir.şimdiden çok teşekkürler.

kırmızı ile işaretli olan devre elemanlarında soğuk lehim vardı yeniden lehimledim.
üst görünümde kondansatörün üst kısmı şişmiş görünüyor.
bundan dolayı olabilirmi?
birde bahsetmiş olduğunuz devrede gösterebilirseniz sevinirim.

resmler acılmıyor benimde ayni problemmim oldu trafo yanmıştı yeniledim stv ile birlikte.

bendeki sorunda ekranın sağ ve soldan genişlemesi.bu sebepten yazılar ve görüntü gözükmüyor.tv nin arka tarafında tornavida ile ayar yeri var iki tane galiba biri renk diğeri görüntü ile ilgili kurcalayarak analadım.fakat görüntüyü belli bir noktaya getiriyor daha fazla yapmıyor.örnek: "ntvspor" yazısını "vspor" olacak kadar düzeltiyor. önceden sadece "por" du.ne yapmam gerekir.okuduklarımdan anladığım kadarı ile servis menüsüne girip sağ sol ayarlarını yapmam gerekmiş.bu ayarlar nedir ve hangi isimli seçeneklerde yapılır.mslum ingilizce yazar kesin.yada bu modelin fabrika ayarları olan rakamlar nedir.şimdiden çok teşekkürler.

mesajını yeni gördüm sorun çözüldümü bilmiyorum ama şişen bi kondansatör varsa muhakkak değiştir hatta onun çevresinde bulunan kondansatörleride değiştir sağlam olsa bile fazla bişey tutmaz

resimler ortada yok ..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri