Sauter EY3600

edidedi

Üye
Merhabalar...Sauter EY3600 Scada programımız dahilinde çalışan klima santralimizin üfleme ve dönüş sıcaklık bilgileri eyr203 DDC tarafından yanlış algılanmaktadır.Klima santralinin EGT346 ve EGH111 sensörlerinden yaptığımız ölçümler sonucunda 1,100 ohm DDC nin AI klemenslerinden okumaktayız ama scada ekranında -17 derece göstermektedir,her türlü müdahalimize rağmen(DDC yeniden program yüklenmesi-DDC değişimi-sensör ekranlı kablosunun pano topraklamasına bağlanması)sorun giderilememiştir.Çok değerli yardımlarınızı bekliyorum.(Sensörden gelen kabloları başka ks nin DDC bağladıgımızda normal değerler okunmaktadır.:confused:)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sensörden gelen kabloları başka ks nin DDC bağladıgımızda normal değerler okunmaktadır.:confused:)

SCADA da tag ataması yapılırken, yanlış değer veren TAG noktasının özellikleri ne olarak belirtilmiş. Doğru okudugunuz nokta ile aynı özellikte mi?
Signed16 32vs gibi.

Birde aynı ddc ye başka sensör takarak test edebilirsiniz.

Bağlantı yaparken eyr203 ün ni1000 ve 0-10V girişlerini dikkkate aldıgınızı varsayıyorum.

SCADA da tag ataması yapılırken, yanlış değer veren TAG noktasının özellikleri ne olarak belirtilmiş. Doğru okudugunuz nokta ile aynı özellikte mi?
Signed16 32vs gibi.

Birde aynı ddc ye başka sensör takarak test edebilirsiniz.

Bağlantı yaparken eyr203 ün ni1000 ve 0-10V girişlerini dikkkate aldıgınızı varsayıyorum.
Scada programının ana ayarlarına müdahale edemiyoruz bakamıyoruz (göreve yeni başladığımdan)açıkcası novapro açtığımda operatör logon çıkıyor ve bana verilen password le açamıyorum bu konudada yardımlarınızı bekliyorum.
Başka sensör takarak test ettiğimizde eksili değerler göstermeye devam etmektedir.
AI ni1000 ve 0-10v girişlerini dediğiniz gibi dikkat ettik.
Teşekkürler ederim...

Genel olarak
Kullanıcı adı özel bir talep olmamışsa USER olmalı. Şifre de 1234 yada 12345 olarak atanmış olabilir.

DDC de yada sensör bağlantısında bir sorun yoksa novapro da tag atamasında belki bi sıkıntı olabilir. Klima santrali dediğiniz için yoğuşma olma ihtimalini göz ardı ediyorum Chiller çıkışında falan olsa EGT346 lar yoğuşma yapar derdim ama.

Başka DDC de doğru okuyorsa sensörde hata yok.
DDC değişti dediniz o zaman DDC de hata yok.
Son çare novapro da tag ataması gibi geldi bana.

Sistemi SBC otomasyon mu kurdu acaba?

Eğer öyle ise teknik servisten yardım alabilirsiniz. Değilse de yinede yardım isteyiniz.

SBC Otomasyon 0(216) 339 91 51. Teknik servis şefi Uğur Bey yardımcı olacaktır.

Kolay gelsin.

Sn.Peacex değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

Sorunun nedenini uzun uğraş ve düşünceler sonucunda AI 0-10V göndermesi gereken hava kalite sensörünün 24v ac göndermesinden kaynaklandığını bulup sensörü değiştirerek sorunun çözümüne kavuştuk.Operatör logon kısıtlamamızsa halen devam ediyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri