Samsung OfficeServ 7400 Telefon Santrali

merhabalar. işletmemizde 1 adet Samsung OfficeServ System 7400 telefon santrali var. bununla ilgili malesef Samsung tan hiçbir destek yok. garanti kapsamındayken dahi adamlar bilmem kaç dolar karşılığında Bakım anlaşması yaparsanız yardımcı oluruz dediler. arayüzü ingilizce bişey anlaşılmıyor sadece dış hatlara aç kapa ve kısa kod tanımlama yapıyoruz. sorunum şu iki adet telekom hattım var santralde. dışarıyı ararken sorun yok ama dışardan bizi arayanlar ulaşamıyor. telekom hatlarını çekip takınca düzeliyor. telekom hatlarıda çalışıyor direk telefona takıp denedim. bilgisi olan varsa yardım edebilirmi acaba. Saygılar.

öncelikli sorum dışarıdan arayanlar sana devamlımı ulaşamıyor yoksa ara ara problem oluyorda ondan dolayımı kartı resetliyorsun düzeliyor eğer ara ara bu işlem oluyorsa büyük ihtimal telekom hatların yetişmiyor ve şişme oluyor ondan dolayı sana ulaşamıyolardır eğer devamlı ise arayüz programından 3.2.1 trunk ring kısmını ayarlayıp oradanda 4.1.1 station group kısmından hangi gelen aramayı hangi dahili numaranın cevaplamasını istersen o dahili numarayı atarsan herhangi bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum sorunun çözülür

öncelikli sorum dışarıdan arayanlar sana devamlımı ulaşamıyor yoksa ara ara problem oluyorda ondan dolayımı kartı resetliyorsun düzeliyor eğer ara ara bu işlem oluyorsa büyük ihtimal telekom hatların yetişmiyor ve şişme oluyor ondan dolayı sana ulaşamıyolardır eğer devamlı ise arayüz programından 3.2.1 trunk ring kısmını ayarlayıp oradanda 4.1.1 station group kısmından hangi gelen aramayı hangi dahili numaranın cevaplamasını istersen o dahili numarayı atarsan herhangi bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum sorunun çözülür

hocam devamlı değil ara ara oluyor. mesela arıyorum numarayı dıt deyip kapanıyor telefon. ne meşgul sesi geliyor nede başka bişey. ama santralden çıkartıp takarsam düzeliyor. dediğiniz mantıklı geldi 2 telekom hattı var, acaba o an 2 den fazla kişi dışarıyla konuşuyor da ondan şişme mi oluyor. arayüzden dediklerinizi deneyeceğim. çok teşekkürederim saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri