sadece no(normaly open) çıkışı olan kontaktörde kontak emniyeti nasıl saglanır

nanit

Üye
arkadaşlar sag sol yaptırmak için iki kontaktör var aldıgım kontaktörlerin sadece no uçları var kontak emniyeti yapmak istiyorum aynı anda 2 kontagın çalışmasını engellemek istiyorum ama nc(normaly close) olmadan nasıl yapıcagımı bulamadım böyle birşeyi yapan bilen biri varmı şimdiden saygılar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yardımcı kontak takılamıyor mu?

Kontaktör modeli markası nedir ?

Aldığın kontaktorde sadece no varsa olmaz sana NC kontak lazım şöyle yap 2 tane 220v bobin gerilimli 8pinli yardımcı role al
Yardımcı rölenin bobin uçlarını kontaktore paralel bağlantı yap ancak öyle olur masraf li olacak ama başka caren yok.

Basmalı butonla kontrol edilecekse ona nc takılabilir.Ayrica şef az pinli role var şart değil 8li

ilginiz için teşekkürler hem 2 buton hemde 4 sensör var kontaktörleri kontrol eden işin içinden çıkamadım sadece no ile bende nc kontaktör ile degiştirdirm sistemi

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri