SA2 PLC BİLGİ

TEBEK

Üye
merhaba,
sa2 model plc üzerine takılabilen modül sayısı en fazla kaç adet. 04ad modülü kullanmak istiyorum. bu modülleri sağ ve sol olarak mı yoksa tek bir tarafamı takabilirim.
ayrıca sola takılıyorsa adresleme nasıl oluyor. yardımcı olursanız sevinirim. kolay gelsin.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sağa ve sola 8'er tane.

Sol modüller SL uzantılı, sağ modüller S uzantılı sipariş koduna sahip.

Sağ taraf
Analog Input DVP04AD-S DVP06AD-S DVP04AD-S2
Analog Output DVP04DA-S DVP02DA-S DVP04DA-S2
Analog Input/Output DVP06XA-S DVP06XA-S2

Sol taraf
Analog Input DVP04AD-SL
Analog Output DVP04DA-SL

Sağ taraf ilk modül adresi 0, sonrakiler +1
Sol taraf ilk modül adresi 100, sonrakiler +1

çok teşekkür ederim huh arkadaşım. bu modül ilave seçenekleri tüm modeller için aynımıdır. ayrıca loadcell modülü ile ilgili yardımcı olabilirmisin peki?

Loadcell kullanmadim ama ihtiyacını yazarsan manuallerden belki yardim edebilirim

Tüm modüllerde ilave seçenekler cümlesinde kaydettiğin nedir?

çok teşekkür ederim huh arkadaşım. bu modül ilave seçenekleri tüm modeller için aynımıdır. ayrıca loadcell modülü ile ilgili yardımcı olabilirmisin peki?
Sağa ve sola takılan modüller tüm modellerde aynıdır ama destekledikleri sayı farklıdır.. Atıyorum SS2 ile SV2 nin destekledikleri DI/DO sayıları farklı olduğundan doğal olrak destekledikleri giriş çıkış modül sayılarıda değişecektir gibi....

huh arkadaşım loadcell in iki kanalı için program oluşturmam gerekiyor ama yapamadım. yazılmış bir örneğiniz varmı acaba.

merhaba huh arkadaşım. kusuruma bakmayın bir süre foruma giremedim.
mA olarak loadcell değerini okumak dediğim. fakat 04 ad modülü ile değil. deltanın 02LC loadcell modülü ile. 2 kanaldan kastın modül üzerinde 2 adet giriş var. hali hazırda birini kullanıyorum. 2.nciyi ilave edip aynı şekilde onuda kullanmam gerekti. fakat programı yapamadım. ayrıca ilgin için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri