S7300 CPU İLE MOTOR SÜRME

Orhan5559

Üye
Ustalarim ustadlarim herkese kolay gelsin benim bir hobi olarak prije yapmak istiyorum ilk olarak elimde s7315 cpu var birtane siemens dop panelim var birtanede asenkron mitorum var benim yapmak istediğim motoru ekrana girdigim değer kadar çalıştırıp durdurmak yani motoru plc ile dop paneli haberlestirip bi program yazıp çalıştırmak siz ustalardan ve ustadlardan yardım istiyorum bu benim ilk plc program ve dop panel çalışmam olacak şimdiden herkese dusuncerinden dolayı saygılar ve teşekkürü bir borç bilirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Ekran degeri derken biraz daha aciklarmisiniz tam olarak neyi kasdediyorsunuz

Yok değer derken hızlandırıp yavaşlatmak için girdigimiz değerden bahsediyorum yani hz olarak giriyoeuz ya o bukadar encoder yok yani

Birde asenkron surucuye ihtiyaciniz olacak plc ve panel ile istemis oldugunuz gibi motora devir kontrolu yaptiramazsiniz?

Evet aynen öyle oda var zaten herşey hazır ancak izleyecegim gideceğim yolu bilmiyorum plc ile sürücüyü profibuus ile haberlestirip araya paneli bağlayıp onuda plc ye girip haberlestrip plc ye programı yazıp panelide programlayip motora hareket vermek bukadar

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri