s7200 de panel

arkadaşlar s7200 de biraz basitte olsa program yazmaya başladım bu yazdıgım programları panelle kontrol etmek istiyorum programda nasıl bir işlem yapmam gerekiyor örnek programda açıklayabilirseniz memnun olurum..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar s7200 de biraz basitte olsa program yazmaya başladım bu yazdıgım programları panelle kontrol etmek istiyorum programda nasıl bir işlem yapmam gerekiyor örnek programda açıklayabilirseniz memnun olurum..
Hangi paneli kullanacağını belirtmemişsin. Ama başlangıç olarak TD200 ile başlayabilirsin bu panel için extra programlama gerekmiyor. Micro Win içinde bulunan TD200 wizard yardımıyla kullanabilirsin.
Ama daha görsel bir şey olsun dersen Delta DOP-B tavsiye ederim. Bunun için ayrıca DOP SOFT programını öğrenmen gerekecek ama Programda Türkçe seçeneği olduğu için, Türkçe döküman bulabileceğin için ve Online Türkçe destek (Deltaotomasyon.com) olduğu için çabucak öğrenebilirsin...

Hangi paneli kullanacağını belirtmemişsin. Ama başlangıç olarak TD200 ile başlayabilirsin bu panel için extra programlama gerekmiyor. Micro Win içinde bulunan TD200 wizard yardımıyla kullanabilirsin.
Ama daha görsel bir şey olsun dersen Delta DOP-B tavsiye ederim. Bunun için ayrıca DOP SOFT programını öğrenmen gerekecek ama Programda Türkçe seçeneği olduğu için, Türkçe döküman bulabileceğin için ve Online Türkçe destek (Deltaotomasyon.com) olduğu için çabucak öğrenebilirsin...

Yardım isteyen arkadaş TD200 gibi eski teknolojilerden bahsettiğini sanmıyorum.

Arkadaşımızın KTP300 KTP400 KTP600 ile ilgili konularda yardım istediğini düşünüyorum.

Bilgiler internette mevcut ancak hepsi ingilizce. Bir tek siemensin sitesinde yeteri kadar döküman verilmiş.

Yardım isteyen arkadaş TD200 gibi eski teknolojilerden bahsettiğini sanmıyorum.

Arkadaşımızın KTP300 KTP400 KTP600 ile ilgili konularda yardım istediğini düşünüyorum.

Bilgiler internette mevcut ancak hepsi ingilizce. Bir tek siemensin sitesinde yeteri kadar döküman verilmiş.
Değerli kardeşim burada insanlar ne istediklerini kendileri belirtirler. Ve bilenler O'na yardımcı olurlar. Eğer bildiğin birşeyler varsa yaz O da öğrensin bende öğreneyim. Yoksa laf olsun diye mesaj kalabalığı yapma....

arkadaşlar yanlış anlamayın ben bu işte daha yeniyim plc de yeni program yazmaya başladım yanlız panelle nasıl haberleştigini bilmiyorum panelle plc deki degerleri nasıl degiştiriyor her markada ayrı panel programınımı bilmek gerekiyor çok basit örnek gösterebilirmisiniz...

arkadaşlar örnek uygulamalar daha acemi oldugum için biraz zor oluyor çözmek

S7 200 'de hangi paneli kullanacaksın arkadaşım.Ertek68'in belirttiği gibi TD200'ü önerebilirim.Bende öyle yapmıştım.daha sonraları WinCC 'de tuş panele geçmiştim. Şimdilerde ise KTP serilerini 1200'de kullanıyorum. Aslında panele de gerek yok. EB8000 de bilgisayarı panel gibi de kullanabilirsin.Hem pratik hem de bedava.Çok şey öğrenirsin.Yani Scada yaparsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri