s71200 Haberleşme Sorunu Yardim ?

u[Mu]T-42

Üye
arkadaslar s71200 plc var windows 7 64 bit kullanıyom.Windows 7 de VMware Workstation sanal xp kurulu Bir türlü Haberlesmiyor ipleri nasıl vermem gerekiyor tia portal v11 kullanıyıomm bilen varsa nasıl ip vermek ne yapmak gerekiyorsa yardim edebilirmi ethernet kablosu ile

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
öncelikle online olmaya calıstıgınızda plc görmüyorsa kablonuzu kontrol edin herhangi bi sorun yoksa s7-1200 tools programı ile plc nize bu programdan bir ip atayın.ip atadıktan sonra haberleşmesini sağlayabilirsiniz...

ya ip tools yukledim ama plc goremiyorum kabloda felan sorun olsa bir kere baglandım program felan attım ama sanal xp oluncamı neden bir daha baglanamadım plc goremiyorum hiç ip tools tanda goremiyom sıemens sitesinden indirdim kullanmasını bilemedim ya atamadım

plc projenizi açtığınızda sol menüden online access den kendi kablolu bağdaştırıcınızı seçin, update accessible devices seçin, bağdaştırıcınızı göremiyorsanız, vm kaynaklanan sorun var demektir. update yaptıktan sonra PLC normal şartlarda orada görmen gerekiyor, sonra assign ip ile istediğin ip yi atabilirsin.

vm var sorunda iplerde dogru anlayamadım ben bi yerde sıkıntı var ama baglanadım ugrasıyım bakalım

kardeşim 64 bit için tia portal sp2 v11 bul netten win7 ye yükle bence vm ile ugrasma istersen..sıkıntı vm de olabilir..

Ya bir kere baglandım ipler aynı yazdım gırıyorum ama plc goremıyom neyse 64 indiriyim olmassa yapacak bir sey yok

.sanal xp biraz sıkıntılı , online kısmından accesibleye gir burada göremediysen, solda online dagnostic kısmına gir , buradan ip 192.168.0.1 gir , tekrar accesible device tara , plc çıkınca show butonuna basıncca ip uyarısı gelicek gelen uyarıları kabul et , muhtemelen sorunun çözülür.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri