S7-300 PLC'den veri alıp otomasyon oluşturma

gorgun

Üye
Merhabalar, şuan bir iç kaynak sistemi mevcut sahada bu kaynak makinesinin parametreleri S7-300 PLC ile toplanmaktadır.(parametre örnek olarak voltaj, amper, toz sıcaklığı, hız vs.) benim bu bilgileri alıp kendim bir otomasyon oluşturmam lazım dil olarak C#'da oluşturmak istiyorum veya sizin daha farklı bir yazılım dili öneriniz varsa onuda paylaşabilirsiniz. S7-300 ile Simatic Panel arasında profinet ile bir haberleşme mevcut ve panel'de istediğim çoğu veriler görünüyor. Bende PLC'den bu verileri bir bilgisayara çekip o veriler ile kendi yazılımımı oluşturmak istiyorum dil olarak csharp düşünüyorum yardımcı olur musunuz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Gorgun Merhabalar;
C# ile s7300 arasında eğer plc internet haberleşmesi var ise,siz ekranla profinet ile haberleşiyor demişsiniz ki o zaman vardır,çok rahat bir şekilde s7 300 içerisindeki bilgileri alırsınız ,böyle baya uygulama yaptım oldukça da iyi verim aldım.
Aşağıdaki linkte bir örnek var ,adam baştan sona anlatmış

Kolay Gelsin

Gorgun Merhabalar;
C# ile s7300 arasında eğer plc internet haberleşmesi var ise,siz ekranla profinet ile haberleşiyor demişsiniz ki o zaman vardır,çok rahat bir şekilde s7 300 içerisindeki bilgileri alırsınız ,böyle baya uygulama yaptım oldukça da iyi verim aldım.
Aşağıdaki linkte bir örnek var ,adam baştan sona anlatmış

Kolay Gelsin

Ben Simatic Manager 7 kurdum bilgisayarıma fakat Tia portal için farklı bir yazılım daha kurmam gerekecek mi? Bu arada bilgi için teşekkürler

Ben Simatic Manager 7 kurdum bilgisayarıma fakat Tia portal için farklı bir yazılım daha kurmam gerekecek mi? Bu arada bilgi için teşekkürler
Gerek yok videodaki arkadaş s7 -1200 kullandığı için mecburen TİA kullanmış sizin mevcut sistem Simatic ile yazılmış ise Simatic üzerinden yapabilirsiniz,zaten sizin plc programında değişiklik yapmanıza gerek yok sadece datablok adreslerine ihtiyacınız olacak.

Kolay Gelsin

Gerek yok videodaki arkadaş s7 -1200 kullandığı için mecburen TİA kullanmış sizin mevcut sistem Simatic ile yazılmış ise Simatic üzerinden yapabilirsiniz,zaten sizin plc programında değişiklik yapmanıza gerek yok sadece datablok adreslerine ihtiyacınız olacak.

Kolay Gelsin

Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular

Geri