S7 300 Janitza Enerji Analizör Haberleşmesi

x0914667

Üye
Arkadaşlar;
S7 300 PLC ile UMG96S Janitza enerji analizörlerinin profibus
üzerinden haberleştirilmesiyle ilgili bilgisi olan kimse varmı acaba aramızda.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yanlış biliyo olabilirim ama benim bildiğim umg96 ile plc haberleşmesi yapılamıyor.umg 503 olması gerekiyor veya daha üst bir model .

UMG96 Enerji analizörü 2 tip olarak üretilmiş haberleşen ve haberleşmeyen tipleri bulunuyor haberleşmeyi opsiyonel olarak ekliyebiliyorsunuz fakat UMG96S Haberleşiyor. Haberleşme için analizörün arkasındaki 14-15 numaralı klemensleri kullanıyorsunuz. Daha önce profi-bus denemedim ama mod-bus olarak haberleştirme yaptım linkte umg96s'in katologu bulunmaktadır umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

• UMG96S.pdf.rar
    861.3 KB · Görüntüleme: 12
Benim bildiğim kadarı ile de bu analizörler Profibus la değilde RS-485 ile haberleşiyor. Eski çalıştığım işyerinde Janitza analizörler kullanılarak yapılmış bir çalışma vardı. (Plc değil sadece PC ile izleme yazılımı)

haberleşiyor simensin sitesinden gsd dosyasını indir, s7 ye ekle . siteden bide kılavuz indir orada hangi ayarları yapman gerekiği yazıyor

Ben modbus üzerinden UMG503 ile haberleştim ve Mysql veritabanına kayıt, yaptıran kayıtları okuyan ve fiyatlandırma yapabilen bir

program yazdım ama enerji analizörlerinin harcanan KW bilgileri, bir sayacınki kadar sağlıklı mı henüz karşılaştıramadım. Evet Janitza

analizörlerde haberleşme "profibus" ya da " Modbus" olabiliyor, bu opsiyonel yani alırken belirtmeniz gerekiyor.

Eğer alinde olan arkadaş var ise gsd dosyalarını ve bir manuel rica edebilirmiyim.

arkadas janitza cd içinde var gsd dosyası yazılım manıgıda bıraz farklı ama cd ıcınde anlatılıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,243
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri