Enerji Analizör s7-1200 haberleştirme tcp-ip

KsK_Raist

Üye
Merhaba entes enerji analizör ile s7-1200 'den veri okumak istiyorum. Entes modeli MPR-47SE'dir. Bu konu hakkında çalışan bir arkadaşımız varsa ve ya örnek çalışma atabilecek varsa sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merh
Merhaba entes enerji analizör ile s7-1200 'den veri okumak istiyorum. Entes modeli MPR-47SE'dir. Bu konu hakkında çalışan bir arkadaşımız varsa ve ya örnek çalışma atabilecek varsa sevinirim.
Merhabalar direk MPR-47SE ile çalışmadım ancak s7 1200 modbus tcp client bloğu ile haberleşebilirsiniz,alt iki plc modbus üzerinden haberleşmiş size bir örnek olabilir

Kolay Gelsin

Bunu izledim ama pek yararlı gelmedi. Ondan sordum haberleştirme yapabilen birisi var mı diye. Eğer yapan birisi paylaşabilirse sevinirim.

Merh

Merhabalar direk MPR-47SE ile çalışmadım ancak s7 1200 modbus tcp client bloğu ile haberleşebilirsiniz,alt iki plc modbus üzerinden haberleşmiş size bir örnek olabilir

Kolay Gelsin

Merhaba,
Bu şekilde register adresini yazdığımda excel dökmek için bir şey yapılabilir mi ?

Son düzenleme:
Merhaba,
bende haberleştirmeye çalışıyorum sende sonuç varmı

Modbus yaptımda tcp ip bu hafta bakacağım.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri