S7-200 Usb/PPI kablo sorunu Windows 10 da com portu tanımıyor.

Muhafz

Üye
Bir proje için S7-200 PLC kullanarak Modbus üzerinden haberleşecek.PLC nin kablosu usb/ppi bu sebeple com portunda gözükmüyor.İçine program atarken Win10 da step7 microwin de herhangi bir sorun yokken haberleşme başlayınca bilgisayar görmüyor.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Windows 7 Prof 64bit SP1 MicroWin kurulduktan sonra bağlantı noktasını görmediğine dair hata veriyodu aşağıdaki Patch dosyasını admin olarak yükleyip(bat dosyasını çalıştırıp), DOS ekranının kaybolmasını bekleyin! daha sonra restart yaptıktan sonra sorun düzeldi.

Ekli dosyalar

• SimaticPGPCUpdate.rar
    167 bayt · Görüntüleme: 265
Son düzenleme:
Hocam çalışmadı, şöyle ki bende ki kablo serial dönüştürücülü usb değil direk usbli yeni üzerinde switch olmayan kablolardan bu yüzden benim pcde hiç com portuna bağlanmıyor bunu nasıl çözebilirim acaba
Normal programlarken usb olarak görmesi problem çıkarmıyor ama Modbus serial üzerinden haberleştiği için bir türlü haberleşmeyi başlatamadım.

Hocam çalışmadı, şöyle ki bende ki kablo serial dönüştürücülü usb değil direk usbli yeni üzerinde switch olmayan kablolardan bu yüzden benim pcde hiç com portuna bağlanmıyor bunu nasıl çözebilirim acaba
Normal programlarken usb olarak görmesi problem çıkarmıyor ama Modbus serial üzerinden haberleştiği için bir türlü haberleşmeyi başlatamadım.
Hocam bende de aynı sorun var siz çözüm bulabildiniz mi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri