s7-200 Simülatör Türkçe

arkadaslar pc de seri port yok elimde
6es7 972-0cb20-0xa0 pc adapter var bununla s7 200 e nasıl baglanırım simdiden tesekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Eğer programınızda zamanlayıcı kullandıysanız, gerçek değerlerine sabit kalmıyor simulator. Bu doğru mu?

awl dosyasını oluştururken file den export diyip kayıt yeini masa üstü seçin bir isim atayıp kaydedin eğer save yasa save as g,b, d,y,p isimin sonuna deneme.awl derseniz olmaz

bir diğer konuda tof tipi gibi zamanlayıcıları kabul etmez

S7 1200 plc için simulatör varmı?

bu program ile analog işlemleri de simüle edebilirmiyiz acaba?

ben step7 microwin 4.0 kullanıyorum, kullandığım simulasyon programı ise s7-200 simulator 2.0... biçok sorunla karşılaşıyorum mesela, for next ile yazdığınız bi programı export ettiğinizde, simulator hata veriyor. s7-200 simulatorun sürümü eski oldugundan mı anlamadım ama biçok kodu simulator gormuyor. nedeni ne olabilir? napabilirim ?

Ben de aynı şekilde kullanıyorum ve bende de hatalar veriyor. Muhtemelen sürümünden kaynaklanıyor, yeni sürümünü bulmakta da ümitsizim..

İlave1:
Simülatörün V3'ünü indirdim, denedim aynı sorun var. Program bazı fonksiyonları yorumlayamıyor. O yüzden çalıştırmıyor..
Yani simülator basit uygulamalar için, şansımızı sorlamaya gerek yok.

bilgiler için sağolun

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri