S7 200 Simülasyon bozukluğu

ccengiz76

Üye
Merhabalar ben s7 200'e programı yazıyorum simülasyonda görmek istiyorum herşey normal ama simülasyonda açınca bozuk gözüküyor sizce neden?

Fotoğraflar aşağıdadır;
KZadya.png

ekavlD.png

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba; Fotograf görünmüyor. S7200 programını compile yaptığın halde herşey normal ise simülasyonda veya versiyonunda problem vardır. Simülasyon aslında siemens firmasına ait bir yazılım değil. Bazı komutlar simüalsyonda doğru çalışmayabilir. Örneğin yanlış hatırlamıyorsam sayı çevirmlerinde simülasyon çalışmıyor.

Merhabalar ben s7 200'e programı yazıyorum simülasyonda görmek istiyorum herşey normal ama simülasyonda açınca bozuk gözüküyor sizce neden?

Fotoğraflar aşağıdadır;
KZadya.png

ekavlD.png

x33vV9.jpg
Bende düzgün çalışıyor görünüyor, simulasyon programında sıkıntı var gibi.

hocam bende neden olmuyor ki kullandiginiz sp kaç?
Ayrica plc awl dosyasini paylasabilirmisiniz bakalim sorun nerdeymis

Teşekkür ederim :)
Sizin simulasyon programında sorun vardır belki diye kendi kullandığımı da yükledim

Ekli dosyalar

• siemens-plc-s7-200-cpu-simulator-programi.rar
    814.6 KB · Görüntüleme: 6
  • gggggg.rar
    298 bayt · Görüntüleme: 6
Sizin simulasyon programında sorun vardır belki diye kendi kullandığımı da yükledim
Hocam çok teşekkür ederim :) Benim için emek harcadınız, sizin gönderdiğinizi indirdim simülasyon üzerinde çalıştırırken devre üzerinde aktif olmuyor simülasyon üzerinde izleme yapıyorum,

Başlangıçta microwin v3.1'i seçtim normale döndü önceden microwin v3.2 microwin v4.0'ı seçiyordum. ama şimdi açılıyor ama I0.0 gibi butonları aktif ettiğim de devre üzerinde izleme yapamıyorum bi hareket olmuyor acaba neden..

Ben kullanırken butonları aktif ya da pasif yaptığımda simulasyonda da değişiklik oluyor!!!

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri