s7 200 plc start olmuyor

yavas

Üye
s7 200 plc inputtan programda stop komutuna geciriyorum fakat start komutuna geçiremiyorum üstünde ki dip sviçi stop run yapmam gerek programdan ran yapabilecegim yer varmı

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Stop etmiş PLC kendi kendini inputtan nasıl run eder? Mantıksız geldi ama bir yolu varsa merak ettim doğrusu.

s7 200 plc inputtan programda stop komutuna geciriyorum fakat start komutuna geçiremiyorum üstünde ki dip sviçi stop run yapmam gerek programdan ran yapabilecegim yer varmı

plc run konumundayken nasıl stop ediyorsunuz ?? başka bir marka plc de bende buna benzer bişi yapmıştım.help kısmında m1917 diye bir registeri 1 yaptığımda plc stop a düşüyordu.Enerji kesilik yeniden verildiğinde ise run olarak açılıyorsu.SSiemens te bu iş nasıl oluyor bilmiyorum ama siz hangi registeri set yada reset ediyorsunuz ?? bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

start olmuyorsa sebepı enerjı bı sekılde kesılmıs.muhurleme kullan.

maalesef S7-200'de STOP komutu var önündeki şart aktif olduğu zaman CPU Stop moduna geçer ama RUN moduna alma komutu yok

kardeş sm lerlen işin çözülecektir.runa geçmek için fizksel adres kullanma!!!!!!!!!!!!!!

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri