S7 200 haberleşme programı

de_staco

Üye
S7 200 PLC için basit bir Scada programı

Ekli dosyalar

• S7 200 Seri test demo.rar
    51.7 KB · Görüntüleme: 106
Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Program henüz yüklemedim ama çalışması ve ne gibi işler yaptığı hakkında bilgi verebilirmisin?

s7 200 ün butun V adreslerine data yazma ve bazı adreslerden okuma yapabilmektedir.

Eline sağlık programı ilk fırsatta deniyeceğim birde okuma veya yazma yapılan tarih saat gibi zaman bilgileri olabilirmiydi acaba diye aklıma geldi.

programı deneyen varmı acaba.çalışma olarak bir hata ile karşılaşan varsa yazınız lütfen.

Visual Biasic ile yapmış oldugum ona benzer bir program daha önce vermiştim ama konu ile ilgili olan arkadaşlar görmemiş olabilirler.

.
V,I,Q,M hafıza alanlarına Bayt,Word,Dword olarka erişebilme..
-VB0-VB2000
-MB0-MBx
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
IB0-IBx
qb0-qbx

PLC yi Run/Stop yapabilme..
Birden fazla PLC ile yapılan agda istenilen PLC ye erişebilme

Çalışma esnasında bi sceen shot almıştım buyrun..

Ekli dosyalar

• S7200Server.rar
    29.3 KB · Görüntüleme: 35
  • ppi.jpg
    ppi.jpg
    100.7 KB · Görüntüleme: 58
Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaaşım öncelikle paylaşım için teşekkürler.
p programın açık kodlarını göndermen mümkünmü.
üzerinde çalıştığım vb projesinde s7-200 de ulaşmam gerekiyo

program ticari amaçla geliştirildiği için kodlarını paylaşmam mümkün değil.Kusura bakmayın.

İsteyen arkadaşlara ben yardıcı olurum hiçbir ticari amaç olmadan..He türlü ayrınıtıya hakimim..4 ay boyunca üzerinde çalışığım bir konu PPI haberleşme..

Evet mümkün olabilir.Şöyle ki PIC16F877 nin USART modülü ile PLC yi haberleştirebilirsen eğer PIC in tüm bacaklarını giriş olarka kullanabilirsin.Bunun için PIC çıkışını RS-485 e çevirip sonrada PPI protokolünü PIC de yazman gerek.Bunun için freeportu kullansan çok daha basit olur...

PPI haberleşme ile ilgili güzel bir site..

http://www.bitman.ca/

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri